Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na luty 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 03.02.2020

 
 
 
 
 
 
 
Kraj
Przed nami niezwykle ważne, można by rzec – kluczowe miesiące dla współczesnej historii Polski. Jej zwornikiem stała się determinacja Jarosława Kaczyńskiego do tego, by Prawo i Sprawiedliwość wygrało wiosenne wybory prezydenckie. Z dotychczasowych trzech wyborów w jej serii te czwarte – ostatnie, prezydenckie – będą najważniejsze. Ich wyniku nie będzie można już dowolnie interpretować i naginać. Wybór będzie personalny, a wynik jasny. Zerojedynkowość tej sytuacji, polityczne znaczenie, mobilizacja elektoratów, wywoła emocje, napięcie i agresywną rywalizację, jakiej chyba jeszcze nie było w wyborach po roku 1989. Jeśli wygra Andrzej Duda, pozycja PiS i jej koalicjantów się ustabilizuje na długo, gdyż kolejne wybory – parlamentarne czekają nas dopiero w roku 2023. Jednak przegrana Andrzeja Dudy będzie mieć poważne i groźne następstwa dla rządzącej partii, łącznie z rozpadem prawicowej koalicji i wcześniejszymi wyborami. By móc w pełni odpowiedzieć na pytanie, jaki będzie wynik wiosennej elekcji brakuje nam kropki nad „i”, czyli terminu pierwszej i drugiej tury. Analiza kalendarza nie daje tu większej możliwości manewrowania, więc wszystko wskazuje, że pierwsza tura będzie mieć miejsce 10 a druga 24 maja. Widać jednak coraz większe pęknięcia na łonie rządzącej koalicji, a spore spadki notowań mogą mieć poważne konsekwencje dla przyszłości „dobrej zmiany”. Progresywna opozycja Słońca do Marsa horoskopu kongresu założycielskiego PiS nie wróży spokoju na łonie partii.
 
Rozkręcona przez „dobrą zmianę” antysędziowska kampania ma na celu reelekcję prezydenta Dudy, poprzez eskalację populistycznej niechęci do „sędziowskiej kasty” i przechwycenie skrajnego, nacjonalistycznego elektoratu. Po jesiennym wyroku TSUE i styczniowej uchwale Sądu Najwyższego dotyczącego pisowskich pseudoreform mamy otwarty konflikt i dwuwładzę w systemie sprawiedliwości. Kwadratura Plutona do Słońca oraz tranzyt Urana przez Księżyc horoskopu konstytucji III RP symbolizują punkt zwrotny w walce o kierunek, w którym podąży ustrój państwa. Patrząc na Brexit nie mamy świadomości, że autor referendum dotyczącego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE – premier David Cameron – był przeciwnikiem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii. Polska wkracza na ścieżkę podobną, ale sytuacja jest odmienna. Mamy najwyższy wskaźnik poparcia w całej UE dla samej Unii, więc Polska z UE nie wyjdzie. 
Widać również spore przetasowania na polskiej scenie politycznej. Rozkręcona kampania antysędziowska jest tyleż dziełem Jarosława Kaczyńskiego, ile min. Zbigniewa Ziobry. Po prawej stronie sceny politycznej mocno rozkręca się bowiem walka o spuściznę po Prezesie, stąd radykalizacja działań tych, którzy chcą przejąć rząd dusz po odejściu Jarosława Kaczyńskiego. Tylko, że nie ma tam takiej wyrazistej i silnej postaci, która mogłaby to uczynić. Kluczem do tego, co się stanie z przyszłością polskiej prawicy, będzie tranzyt Urana przez ascendent Jarosława Kaczyńskiego, który będzie mieć miejsce między czerwcem tego roku, a kwietniem roku 2021. Pierwszy tranzyt Urana nakłada się na wybory prezydenckie, co nie jest spokojną wróżbą dla Prezesa. Uran ma działanie wybuchowe, nagłe, rewolucyjne, wstrząsowe. Może przynieść wolność, przyspieszenie i rozwój, ale może też być zapowiedzią katastrofy, szoku i burzy. O ile u młodej osoby taki tranzyt bywa źródłem postępu, inspiracji, porywem buntu i głosem wolności, to u starszego człowieka raczej nic dobrego nie zwiastuje. Może być to bardzo ciężki czas dla Jarosława Kaczyńskiego. Pamiętamy, jak burzliwe wpływy Urana wpłynęły na pozycję polityczną Beaty Szydło i Jana Szyszki (dymisje, rodzinne zawirowania, śmierć byłego ministra) gdy wędrował on przez ich urodzeniowe Słońce. Jarosław Kaczyński nie może zatem spać spokojnie myśląc o wyniku wyborów prezydenckich i o rozwoju zdarzeń związanych z sukcesją. 
 

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Ho'oponopono - siła tworzenia

Wywiad z Krystyną Kwiecinski autorką książki Hooponopono siła tworzenia oraz instruktorką kursów Ho'oponopono. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »