Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na luty 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 03.02.2020

 
 
 
 
 
 
 
Na Zachodzie przez długie lata też byli zapatrzeni w Związek Radziecki intelektualiści, wielbiciele komunizmu, Stalina, zafascynowani prężnością radzieckiej rewolucji i wizji tworzenia nowego człowieka. Jak to się skończyło, wiemy doskonale. ZSRR upadł, a wielbiący komunizm intelektualiści – jeśli jeszcze żyją – to raczej się tym nie chwalą. Radziecki komunizm potrafił zmieniać bieg rzek, inicjować wielkie budowy, elektryfikację wsi, wysłał pierwszego człowieka w kosmos. Rozleciał się jednak w diabły, bo okazał się niewydolny i niereformowalny. Totalitarne systemy nie radzą sobie z wydarzeniami, które trudno kontrolować – katastrofami naturalnymi i wielkimi kataklizmami. W HBO wielką popularność zrobił miniserial „Czarnobyl”, pokazujący kulisy katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu, co miało miejsce w 1986 roku. Nie wiadomo, co było bardziej przerażające – sama katastrofa, czy sposób, w jaki radzieccy komuniści na to zareagowali - kłamstwem, przeinaczaniem faktów, manipulacjami, ukrywaniem informacji, cenzurą, zamordyzmem, masą bezsensownych decyzji, olbrzymimi, zbędnymi kosztami ludzkimi i ekonomicznymi. Katastrofa w Czarnobylu stała się gwoździem do trumny ZSRR.
W czwórkowym numerologicznie roku, w chińskim roku szczura, w Chinach doszło do czegoś podobnego. Epidemia grypy wprawdzie nie jest niczym nadzwyczajnym i zdarza się co kilka lat. Był SARS, MERS, ptasia grypa, świńska grypa. Wirusy były, są i będą. Mutują, przenoszą się, wywołują epidemie. Czasem są one straszliwe, jak epidemia dżumy z XIV wieku, gdy zmarło 25% globalnej populacji, albo w czasie I Wojny Światowej, gdy zachorowało 1/3 populacji i zmarło blisko 100 mln ludzi. Jednak sposób, w jaki Chiny podeszły do problemu, doskonale obrazuje mechanizm totalitarnego systemu. W imię prestiżu władzy i jej pozycji wprowadzono cenzurę, represje, zamyka się w więzieniach ludzi, którzy publikują informacje – już nie o samej epidemii i chorobie, ile o indolencji władz, bezradności, chaosie. Tłumom w telewizji robi się pokazówkę z budowanego w tydzień szpitala, a tak naprawdę zwykłego hangaru. To co się dzieje w Chinach, przypomina zebrania Biura Politycznego KPZR, które obradowało nad skutkami katastrofy w Czarnobylu. Sceny z serialu HBO są przerażające. Propaganda, kłamstwo, całkowita bezradność aparatu, władzy, ukrywanie prawdy, prześladowanie tych, którzy chcą coś zrobić.  

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Znaki - nowy przewodnik po astrologii dynamicznej Wydawnictwa Znak Literanova

Przyszłość jest w twoich rękach, ale gwiazdy pomogą ci ją napisać. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »