Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na luty 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 03.02.2020

 
 
 
 
 
 
 
Gdy w latach 2012-2015 doszło do siedmiokrotnej kwadratury Urana w Baranie z Plutonem w Koziorożcu, zachodnia cywilizacja zaczęła się zachowywać, jakby zmierzała ku katastrofie i upadkowi, a na pewno zaczęła przejawiać symptomy ciężkiego kryzysu. Rosnąca potęga Chin kazała więc się przygotowywać do tego, że za chwilę będziemy mieć na Wschodzie wielkie imperium, które przejmie globalne dowodzenie, a my na Zachodzie będziemy tylko bezradnie patrzeć, jak przemija nasza liberalna demokracja i zachodnia cywilizacja.
 
Ten zachwyt, podziw, a zarazem lęk i respekt przez chińskim sukcesem przyćmił nam prawdziwy obraz tego, co dzieje się w tym kraju. Zachód jakby zapomniał o tym, czym są totalitaryzmy, do czego prowadzi brak wolności, co się dzieje, gdy w imię państwa i systemu deptane są prawa jednostki. I choć analitycy od pewnego czasu twierdzili, że chiński sukces nie jest wcale taki stabilny i solidny, to nikt tego nie chciał słuchać. Nikt nie chciał widzieć bezwzględności chińskiej ekspansji, neokolonializmu, skuteczności wywiadu penetrującego zachodni biznes, media i świat polityki, wyścigu zbrojeń, nacjonalistycznej polityki aneksji Tybetu, Hong Kongu, Tajwanu, niszczenia przyrody, obozów koncentracyjnych dla Ujgurów, totalitarnej inwigilacji rodem z Orwella. Jednak imponujący wzrost gospodarczy Chin nie pozwalał nikomu podważać tego wyidealizowanego obrazka, gdyż każdy z Chinami chciał robić interesy, więc odpuszczono sobie temat praw człowieka, ekologię, aktywność chińskich służb specjalnych.
Fundamentem chińskiej kultury jest taoizm, starożytna filozofia zakładająca istnienie harmonii między różnymi aspektami rzeczywistości, między żywiołami, energiami, pierwiastkami, siłami i procesami. Ideologia piękna, łagodna, niezwykle ekologiczna i pokojowa. Tyle, że współczesne Chiny nie mają nic wspólnego z tym, jak Laozi (Lao Tsy) ją skodyfikował w słynnym dziele Daodejing (Tao Teking). To co czynią chińscy komuniści jest niemal absolutnym zaprzeczeniem pięknej, harmonijnej, pacyfistycznej idei taoizmu. 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Czym jest Metoda Dwupunktowa?

Metoda Dwupunktowa jest narzędziem, które łączy dwie niezależne od siebie teorie, a jednak bliźniaczo podobne. Jedna to Matryca Energetyczna Richarda Bartletta, druga ? Synchronizacja Kwantowa Franka Kinslowa. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »