Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na styczeń 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 28.12.2019

 
 
 
 
 

Mamy zatem w tej zupie cztery mocne składniki: stellum w znaku Koziorożca, koniunkcję Saturna z Plutonem, kwadratury Saturna i Plutona z Eris oraz półkrzyż pełni (wraz z stellum) do Eris.

Przeanalizujmy każdy element osobno.
1. Stellum w znaku Koziorożca
Jak słusznie mi zwrócił uwagę zajmujący się astrometeorologią Dawid Ciechowski, ostatnie tego typu stellum w znaku Koziorożca (z koniunkcją Saturna z Plutonem) miało miejsce w XIII wieku, w latach 1284-1285. Sama koniunkcja Saturna z Plutonem miała miejsce jeszcze w roku 1517, ale nie tworzyła tak rozległego stellum jak w XIII wieku, co zaś będzie miało miejsce właśnie w roku 2020. Nie był to spokojny czas na świecie. Był to czas licznych wypraw krzyżowych. Krzyżowcy rozprawili się z jedną z najbardziej postępowych i wizjonerskich społeczności religijnych, jaką stworzyli Katarzy. Zjednoczone wojska mongolskie dokonały masowych podbojów – w Chinach, na Rusi i na Bliskim Wschodzie. Na tron wstępuje pogromca Templariuszy król Francji Filip IV Piękny. Jednak najważniejsze to, co się wtedy stało, to koniec tzw. średniowiecznego optimum klimatycznego, co spowodowało, że w XIV wieku zaczęła się tzw. mała epoka lodowcowa. W kolejnych latach XIV wieku nadeszła do Europy katastrofa w postaci epidemii dżumy, w której zmarła ¼ populacji całego globu. Tak naprawdę nie wiadomo, czy była to tylko dżuma, czy też epidemia innych chorób zakaźnych, o których możemy nie mieć zielonego pojęcia.

Stellum w znaku Koziorożca sprawi, że w najbliższych latach wyhamuje globalne ocieplenie i nadejdą lata zimne i mokre, co wprawi w konfuzję liczne rzesze wyznawców religii antropogenicznego globalnego ocieplenia. Czy będą kolejne zarazy? Tak, ale nie takie, jakie znamy z historycznych zapisków i nie będą to epidemie spowodowane przez drobnoustroje. Ostatnie badania amerykańskich uczonych oraz na Uniwersytecie w Manchesterze dotyczące długości ludzkiego życia ujawniły niezbyt miłą informację. Długość ludzkiego życia w uprzemysłowionych krajach zaczęła się zmniejszać. Ludzie zaczną coraz częściej chorować na choroby autoimmunologiczne, w leczeniu których medycyna akademicka jest w zasadzie bezradna. Choroby te zaczną dziesiątkować uprzemysłowione społeczeństwa zmuszając ludzi do radykalnych zmian stylu życia, diety, zachowań i przyzwyczajeń.

2. Koniunkcja Saturna z Plutonem
Ma ona miejsce średnio raz na 35 – 38 lat. Poprzednia miała miejsce w roku 1982. Był to rok, w którym na dobre zaczął się rozkręcać wyścig zbrojeń między USA a ZSRR, świeżo po wyborach nowego prezydenta USA Ronalda Reagana. Rywalizację tę ZSRR przegrał z kretesem, a technologiczna i ekonomiczna rywalizacja rozłożyła na łopatki przestarzały, niewydolny, archaiczny przemysł Związku Radzieckiego. Poprzednim razem koniunkcja ta miała miejsce w roku 1947. Rok wcześniej premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill wygłasza w Fulton w USA słynną mowę o żelaznej kurtynie, która rozpostarła się od Szczecina po Triest. Zaczyna się więc zimna wojna między ZSRR i Zachodem. Dziś nie ma ZSRR, geopolityka jest zupełnie inna i inne są globalne wyzwania. Jednak zaciekła rywalizacja ma nadal miejsce, tylko tym razem między Chinami i USA. Koniunkcja ta będzie mieć wpływ na wiele innych dziedzin. Mocno wstrząśnie globalnymi rynkami po rajdzie świętego Mikołaja, gdy skończy się typowa na rynkach grudniowa hossa. Jednak nie chodzi tu o normalną korektę wzrostu notowań, ale mocny zjazd rozpoczynający kryzysowy w globalnej gospodarce rok. W Kościele Katolicki dojrzewa trzeci już w jego dziejach wielki kryzys, który tym razem pójdzie głębiej i dalej, niż wielka wschodnia schizma z XI wieku i reformacja z XVI wieku.

3. Kwadratury Saturna i Plutona z Eris
Eris (zwana niekiedy także Prozerpiną) – przypomnijmy, mitologiczna bogini niezgody, chaosu, kłótni i sporu – znajdując się w znaku Barana będzie odbierać kwadratury od Saturna (jednorazowo) i Plutona (pięciokrotnie). W styczniu tenże pięciokrotny cykl kwadratur Pluton – Eris właśnie się zaczyna. Kwadratura ta ma pewne podobieństwa do siedmiokrotnej kwadratury Uran – Pluton z lat 2012-2015. Jest nie mniej ostra, radykalna, gwałtowna i wstrząsowa, jak poprzednia. Przypomnijmy, że to właśnie bogini Eris mocno przyczyniła się do wybuchu wojny trojańskiej. Nic dobrego zatem ta kwadratura światu nie przyniesie. Nasili rywalizację między mocarstwami, obudzi stare konflikty etniczne, wzmocni nacjonalistyczną retorykę i skrajne ruchy polityczne.

4. Półkrzyż znaków kardynalnych
Stellum w Koziorożcu wraz ze Słońcem i Księżycem w pełni (10 stycznia) w kwadraturze z Eris otworzą ostry, mocny i dynamiczny półkrzyż. Jeśli dodamy do tego zaćmienie Księżyca, to mamy piorunujący zestaw. Nie ma mowy, by styczeń był spokojnym miesiącem. I choć sama pełnia z półkrzyżem mogą w tych dniach nieźle nawywijać, to nie mniej ważne będą późniejsze konsekwencje tej figury. Wywoła ona wstrząsy na rynkach finansowych, falę pogodowych anomalii i kataklizmów, co w Europie może przynieść załamanie pogody lub ciężki atak zimy.  

Na pełni utworzy się również tzw. trójkąt syntetyczny, który sformuje stellum w Koziorożcu plus pełnia i Neptun w Rybach, a zatem jeden nieharmonijny aspekt (opozycja, czyli pełnia) plus dwa harmonijne (trygon Księżyca z Neptunem oraz sekstyl Neptuna ze stellum). Nastąpi silna fala społecznych wstrząsów, których pierwszą odsłonę widzieliśmy jesienią, gdy doszło do licznych protestów. Teraz będą kolejne, bardziej gwałtowne i radykalne.  

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wibracja dźwięku kluczem do wzrostu świadomości

Dźwięk jest kluczem otwierającym wrota do głębszego samopoznania, pomaga przetransformować wszystko co negatywne; przekręcając, uaktywniając spiralę wzrostu duchowego. Jesteśmy dźwiękiem ponieważ wszystko co jest wibruje. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »