Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na styczeń 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 28.12.2019

 
 
 
 
 

Świat w styczniu
783 rok – Wikingowie ruszają w pierwsze łupieżcze wyprawy, plądrując, rabując i paląc europejskie miasta. Karol Wielki dokonuje śmiałych podbojów pokonując Sasów, Bawarów, Arabów, Longobardczyków i Awarów, by za dwadzieścia siedem lat zostać obwołany cesarzem i stać się twórcą pierwszego po upadku zachodniego Cesarstwa Rzymskiego europejskiego imperium – Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

W 1284 roku kończy się średniowieczne optimum klimatyczne (globalne ocieplenie). Zaczyna się czas głodu, wojen, zarazy (czarna śmierć), powszechnego lęku i wypatrywania znaków nadciągającej Apokalipsy. Również pod koniec XIII wieku kończy się, a właściwie umacnia, czas podziału w Kościele Katolickim zwany wielką wschodnią schizmą – rozpoczęty w połowie wieku XI zakończony definitywnym rozejściem się dróg chrześcijan zachodnich (Rzymu) i wschodnich (Konstantynopol).

31 października 1517 roku Marcin Luter na drzwiach kościoła zamkowego w Wittenberdze przybija listę 95 tez związanych z reformą Kościoła. Zaledwie dwa lata później Urlyk Zwingli dokonuje słynnego wystąpienia, w którym podważa kanon Kościoła Katolickiego w Szwajcarii. Rozpoczyna się reformacja, kolejny wielki podział w Kościele połączony z serią krwawych i okrutnych wojen religijnych.

Wraz z początkiem roku 2020 ludzkość czeka na kolejny kataklizm – katastrofę klimatyczną. Wizja upadku cywilizacji, ekologicznej zagłady, łączącej się z tym fali wstrząsów, wojen i konfliktów nie napawa optymizmem. Czy jest coś, co łączy te cztery daty? Tak, jest to koniunkcja Saturna z Plutonem w znaku Koziorożca.

Powiedzieć zatem, że w styczniu czeka nas widowiskowy szok połączony ze wstrząsem, to tak jakby nic nie powiedzieć. Styczniowe wydarzenia łączą się właściwie w ciąg, w grupę procesów, w swoistą kumulację, co czyni styczeń jednym z kluczowych miesięcy roku 2020, a może nawet i ostatnich lat...

Najmocniejszym i najważniejszy wydarzeniem, którego konsekwencje są daleko idące, będzie stellum w znaku Koziorożca. I nie byłby może to jakiś szczególnie przełomowy news (w końcu nie tak rzadko jakieś planety się zbierają w jednym miejscu), gdyby nie skład tegoż stellum w Koziorożcu. 12 stycznia dojdzie do koniunkcji Saturna z Plutonem, czemu będzie towarzyszyć pełnia w pasie Koziorożec – Rak, więc do Saturna i Plutona dołączy Słońce, a także Merkury. Jakby tego było mało, do tego stellum w Koziorożcu, z Księżycem po drugiej stronie w znaku Raka, kwadraturę utworzy Eris wędrująca powoli przez znak Barana. Eris stopniowo przedostaje się do astrologicznego mainstreamu, ale wygląda na to, że nie można tej planety dłużej ignorować, gdyż jej masa jest porównywalna z Plutonem, który w końcu w astrologii ma potężną pozycję. Do Eris piekielnie ważne kwadratury będzie tworzyć Saturn (16.01) oraz Pluton (26.01). Saturn utworzy tylko raz kwadraturę do Eris. Pluton zaś aż pięć razy znajdzie się w kwadraturze z Eris (ostatnia w październiku 2021).

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wibracja dźwięku kluczem do wzrostu świadomości

Dźwięk jest kluczem otwierającym wrota do głębszego samopoznania, pomaga przetransformować wszystko co negatywne; przekręcając, uaktywniając spiralę wzrostu duchowego. Jesteśmy dźwiękiem ponieważ wszystko co jest wibruje. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »