Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na styczeń 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 28.12.2019

 

 
 

 

Jarosława Kaczyńskiego trójpodział władz
Jak to już ma Jarosław Kaczyński we zwyczaju, niemal przed samymi świętami i w okresie noworocznym, rękami wiernych żołnierzy „dobrej zmiany” wprowadza ustawy, które zmieniają ustrój państwa. Postanowił on bowiem dobrać się do skóry sędziom, a właściwie całemu systemowi sądownictwa włączając w to inne zawody prawnicze – prokuratorów, adwokatów, radców prawnych wdrażając tzw. ustawę kagańcową, a tak naprawdę - zamordystyczną. Zawiłe są powody, dla których Kaczyński rozkręca wojnę z trzecią władzą, a zarazem wkracza w zwarcie z Brukselą. Komentatorzy zachodzą w głowę, po co właściwie ta awantura? Odwrócenie uwagi od afery Banasia, podwyżek, inflacji? Strategia utrudnienia wyboru niezależnego prezesa Sądu Najwyższego? Niektórzy dopatrują się w tym jakiejś prywatnej zemsty na systemie, odwecie za jakieś upokorzenia. Może to plan walki z potężną grupą, która staje na drodze do dyktatorskich zapędów szefa PiS, cyniczna i zimna gra o władzę? Wszakże większość dyktatorów zaczynało swoje rządy od podporządkowania sądów konstytucyjnych oraz w ogóle sądownictwa. 

Co się stało, że Kaczyński tak radykalnie zaostrza kurs? Nie rozstrzygniemy tej politycznej łamigłówki – przynajmniej od politologicznej strony. Kluczem jest jednak seria ważnych tranzytów w kluczowych dla Polski horoskopach. Po tranzycie Plutona przez Imum Coeli III RP z roku 2014-2015, który wyniósł na szczyty władzy „dobrą zmianę”, umocnił ją, dał jej ekstremizm i radykalizm, przez IC horoskopu III RP wędruje twardy, surowy i kryzysowy Saturn. Planeta ta nie lubi nie tylko dzieci, ale też demokracji, typowej dla liberalnych ustrojów dyskusji, negocjacji, partnerstwa i kompromisów. To dzięki Saturnowi następuje ostre dociśnięcie hamulca i kolejny krok w stronę coraz mniej demokratycznego ustroju. Paradoks tego saturnicznego tranzytu polega na tym, że niesie twardą konsolidację, umocnienie systemu, przykręcenie śruby, jak też jest zapowiedzią kryzysu tegoż systemu. Pozornie nic takiego nie widać. Mimo licznych afer, skandali i konfliktów z Unią Europejską notowania Prawa i Sprawiedliwości są wysokie, jakby wszystko omijało PiS i Kaczyńskiego, gospodarka kwitnie, ludzie są zadowoleni i nie mają ochoty wychodzić na demonstracje polityczne. Pamiętajmy jednak o tym, że w styczniu czeka nas silne stellum w znaku Koziorożca, akurat na dole horoskopu III RP, więc o spokoju Kaczyński w styczniu może zapomnieć. Kryzys ekonomiczny i społeczny jest niemal pewny. Co więcej, znienawidzony przez niego ustrój III RP, wcale nie będzie miał zamiaru się poddawać. Ludzie o mentalności dyktatorskiej, jak Jarosław Kaczyński, nie mogą znieść, że ktoś im się stawia, buntuje, chce kontrolować władzę i jej przeszkadza. W końcu to są podstawy nowoczesnej liberalnej demokracji, trójpodziału władz, systemu check and ballanses (wzajemnej kontroli władz).

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Mała księga przebudzenia

Poznaj 52 inspirujące lekcje oraz wskazówki medytacyjne, skłaniające do rozważań na temat współistnienia, wybaczania, świadomości czy umiejętności pokonywania przeszkód. Te uniwersalne instrukcje, nawiązujące do wielu tradycji duchowych, uświadomią Ci, jak niewiele potrzeba, aby lepiej poznać samego siebie i odkryć głębszy wymiar własnego istnienia. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »