Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na grudzień 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 06.12.2019

 
 
 
 
 
Najważniejszym grudniowym układem będzie półkrzyż znaków zmiennych, który utworzy pełnia w pasie Bliźnięta – Strzelec z kwadraturą do Neptuna w Rybach. I choć grudzień zwykle nie kojarzy się z jakimiś zawirowaniami, wstrząsami i kryzysami, gdyż to czas świątecznych zakupów, zamykania roku finansowego w korporacjach, wyciszania politycznych sporów, to jednak nie będzie na świecie spokojnie. Poruszenie półkrzyża znaków zmiennych będzie mieć wpływ na pogodowe zawirowania, kataklizmy i anomalie, ale też mocno zamiesza światem polityki. Brakującym ramieniem półkrzyża jest Panna, która symbolizuje pracę, zatrudnienie, finanse, produkcję, przemysł i zarządzanie. Kończące rok raporty i analizy będą bezlitosne dla globalnej gospodarki. Prognozy są pesymistyczne, a wizja globalnego kryzysu – realna i bliska. Autokraci postanowią wykorzystać przedświąteczną gorączkę, by się rozprawić z buntownikami, co zobaczymy w Hong Kongu, Egipcie, Iranie, Wenezueli. Opór i twarda reakcja społeczeństwa będzie dużym wstrząsem dla drżących o władzę dyktatorów.
 
Jednak kluczowym wydarzeniem grudnia będzie ingres Jowisza w znak Koziorożca. Przez blisko rok Jowisz wędrował przez znak swojego władztwa, przez Strzelca. W znaku tym Jowisz czuje się świetnie, więc jego energia jest mocna i efektywna. Panuje wtedy optymizm, wszystko się kręci, rozwija, rośnie, więcej konsumujemy, kupujemy, produkujemy. Jednocześnie nie widzimy (lub nie chcemy widzieć) pewnych problemów, braków, słabości. Poprzednim razem Jowisz wędrował przez Strzelca w roku 2007. Był to czas szczytu rozkręcającej się banki spekulacyjnej – przede wszystkim na rynku nieruchomościowym. I tak jak jesteśmy w stanie euforii, podniecenia i pobudzenia, nie docierają do nas krytyczne, racjonalne argumenty, tak i Jowisz w Strzelcu działał na nas niczym narkotyk na ośrodek nagrody w podwzgórzu. Koziorożec jest dla Jowisza znakiem upadku. Przejście Jowisza ze Strzelca do Koziorożca jest więc czymś w rodzaju kaca po solidnym balowaniu. Jowisz wszedł w znak Koziorożca w roku 2008, w którym nastąpił potężny wstrząs na rynkach finansowych. Podobnie było w roku 1996, który przyniósł mocne wyhamowanie wzrostu w wielu krajach, a od 1997 roku globalne PKB zaczęło mocno jechać w dół. Oczywiście cykle koniunkturalne, które niosą też ze sobą poważne konsekwencje polityczne i społeczne, to dużo bardziej skomplikowany proces, niż tylko kwestia działania Jowisza i jego tranzytów. Ingres Jowisza w znak Koziorożca niewątpliwie jednak przyniesie głębokie wyhamowanie w globalnej gospodarce, co samo w sobie nie jest może czymś niezwykłym. Niezwykłe będzie to, że Jowisz w Koziorożcu dołączy do Saturna i Plutona tworząc z nimi szereg koniunkcji, o czym będę jeszcze wielokrotnie wspominać w przyszłorocznych prognozach. Tak, czy inaczej, mamy do czynienia z bardzo ważną, przełomową, kluczową inauguracją widowiskowego, dramaturgicznego i wstrząsającego spektaklu, którego początkiem jest właśnie ingres Jowisza w Koziorożca. Kolejne etapy tego procesu ujrzymy w roku 2020, a echa jeszcze zapewne do 2022 roku. 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Uzdrawianie energetyczne - dr Meg Blackburn Rosey

Odkrywczy i zaskakujący ? prawdopodobnie najważniejszy podręcznik leczenia holistycznego ostatnich lat! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »