Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na grudzień 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 06.12.2019

 
 
 
 
 
Wszyscy dyktatorzy i totalitarni watażkowie swoje rządy rozpoczynali od podporządkowania władzy sądowniczej – zwłaszcza sądów konstytucyjnych i najwyższej władzy sądowniczej. Tak zrobił Hitler w Niemczech po 1933 roku i po anschlussie Austrii w 1938 roku. Tak zrobił Orban na Węgrzech i to samo zamierzał uczynić naśladujący go Kaczyński rozpętawszy kłamliwą i oszczerczą akcję skierowaną przeciwko władzy sądowniczej. Jego działanie jest jednak racjonalne. Bez władzy nad środowiskiem sądowniczym „dobra zmiana” wcześniej czy później się wykolei, ugrzęźnie w niemocy, popadnie w marazm. Dlatego właśnie wschodnie satrapie dążą do tego, by trzymać władzę sądowniczą za mordę, gdyż w ten sposób kontrolują społeczeństwo i umacniają swoje rządy (Rosja, Białoruś, Kazachstan, Chiny). Zaciekły opór sędziów, jaki napotkał Ziobro i Kaczyński, mocno psuje humory rządzącym. Kaczyński zrozumiał jednak, że Bruksela nie będzie umierać za Warszawę, zwłaszcza pod nowym, niemieckim przywództwem Ursuli von der Leien, która zawdzięcza Kaczyńskiemu poparcie. Poza tym niemiecki przemysł ma długą tradycję współpracy z komunistami. Nawet za PRL-u i w stanie wojennym Niemcy byli sceptyczni i niechętni od wprowadzania sankcji na reżym Jaruzelskiego po rozpędzeniu Solidarności. Niemcy przez długie dziesięciolecia robili świetne interesy z ZSRR, nawet za czasów Stalina. Niemiecki przemysł potrzebuje sprawnego i stabilnego zaplecza produkcyjnego w Polsce i na Węgrzech, więc nie poprze sankcji skierowanych przeciw Kaczyńskiemu za niszczenie demokracji. Problem niezależności sądownictwa musi zatem zostać rozwiązany w kraju, polskimi rękami. Po orzeczeniu TSUE szykuje się seria jeszcze ważniejszych orzeczeń Sądu Najwyższego, któremu prerogatywy nadał luksemburski TSUE, które to sentencje mogą wysadzić w powietrze całą pisowską „reformę”. Nie łudźmy się jednak, że Kaczyński przyjmie do wiadomości wyrok SN, którego wykładnia będzie raczej jednoznaczna i oczywista. Wygląda zatem na to, że w Polsce szykuje się sądowa dwuwładza, prawniczy Armagedon, chaos i jawny konflikt. Do tej pory Polacy generalnie byli obojętni co do kwestii niezależności sądownictwa sędziów przynależących do elit nie lubili. Poza tym ekonomiczna stabilizacja i względny dobrobyt Polaków zniechęcał społeczeństwo do protestowania. I jak nas uczą liczne historyczne przykłady, gdy zaczyna się coś złego dziać w gospodarką, za ekonomicznymi niepokojami i protestami nadciągają polityczne.
 
W horoskopie zimy (na Warszawę) aplikacyjna koniunkcja Saturna z Plutonem wskakuje nam do II domu, Słońce zaś jest napędzanie koniunkcją z Jowiszem. Wygląda zatem na to, że kwestie ekonomiczne, finansowe i gospodarcze zdominują rozmowy przy świątecznym stole i noworoczne refleksje.
 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Poznaj czakrę międzybrwiową

Czakra międzybrwiowa zwana jest często adźną (skr. ajna). Mówi się o niej jako o tzw. Trzecim Oku. Inne określenie to czakra naczelna. Odpowiada przysadce mózgowej, która zawiaduje wszystkimi gruczołami wydzielania wewnętrznego (przyporządkowanymi określonym czakrom). »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na wrzesień 2020

O drugiej fali epidemii covid-19, białoruskim przebudzeniu, układzie latawca na pełni Księżyca, horoskopie zaprzysiężenia prezydenta Dudy i innych ciekawych wydarzeniach w prognozie wideo na wrzesień 2020.
więcej »