Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na październik 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 26.09.2019

 
 
 
 
 
Pamiętając o tym, że Saturn jest patronem upływu czasu, kryzysu, twardych lekcji, rozliczeń i bessy, oznacza to, że czeka nas ciężki, trudny, nieprzyjemny okres. Kryzys, który nas czeka, będzie mieć tak samo ekonomiczne, jak też społeczne, psychologiczne i czysto polityczne tło. Wcześniej przez ten punkt przewędrował Pluton (w roku 2015) uruchamiając rewolucję polityczną, budząc demony przeszłości, wywołując polityczne piekło skrajności, populizmu i konfliktu. Saturn dokona pewnych rewizji tego procesu, ale bynajmniej go nie złagodzi. Możemy się zatem spodziewać, że dojdzie w kraju do silnych wstrząsów społecznych. Przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach do pewnej stabilizacji, spokoju, konsumpcji, co zarazem powoduje letniość Polaków w kwestiach ocen politycznych i zaangażowania, gdyż poza twardymi elektoratami opozycji i aktualnej władzy, duża część społeczeństwa jest obojętna na procesy polityczne, które się odbywają. W kryzysie więcej ludzi się angażuje, myśli, szuka rozwiązań, staje się aktywna – nie zawsze poprzez zaangażowanie do politycznej działalności, ale przynajmniej przez zajmowanie stanowiska i ocenę sytuacji. Tak było w PRL, gdy po okresie gierkowskiej „małej stabilizacji”, gdy ludziom było dobrze i wygodnie, nie pojawiały się jakieś silne buntownicze procesy polityczne, w które była zaangażowana tak naprawdę mała grupa działaczy i intelektualistów. Gdy gierkowski cud gospodarczy rozleciał się, w Polakach obudził się polityczny zew, więc powstała silna opozycja demokratyczna i narodziła się Solidarność. Podobnie będzie teraz. Kryzys społeczny i ekonomiczny wyzwoli silną energię, która mocno zaangażuje tych Polaków, którym polityka, demokracja, wolność osobista były tematami obojętnymi lub obcymi. Niestety, obecność Saturna na IC horoskopu III RP może wyzwolić ostrą konfrontację, która przerodzi się w przemoc, zamieszki lub znaczący wzrost represyjności organów państwa. To mogłoby zapowiadać przykręcenie śruby przez władzę, ale też stać się zapowiedzią jej upadku.
 
O prognozie wyniku wyborów parlamentarnych pisałem już wielokrotnie analizując horoskop październikowej elekcji. Najprawdopodobniej wybory wygra prawicowa koalicja pod przywództwem Prawa i Sprawiedliwości, ale jej wynik nie będzie aż tak wysoki, jak prognozują to sondaże. Przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad opozycją nie będzie wysoka, więc i tworzenie nowego rządu będzie skomplikowane i trudne, a rządzenie przez niewysoką większość chwiejne. Nie jest więc wykluczone, że przyszły rząd będzie miał krótką historię.
 
Uran na Słońcu horoskopu wejścia konkordatu w życie symbolizuje nadciągający wstrząs i katastrofę, która stanie się udziałem Kościoła twardo i zdecydowanie popierającego obecną władzę. Za ten sojusz ołtarza i tronu polski Kościół zapłaci wysoką cenę.
 
W horoskopie rządu Neptun wkracza na Medium Coeli. Można jednak zadać pytanie, po co sobie zawracamy głowę rządem, którego kadencja się kończy za kilka tygodni? Jednak ten tranzyt ma istotne znaczenie, gdyż pozostawi bilans i zapisze w historii opowieść o „dobrej zmianie”. Neptun rozmywa, rozpuszcza, rozwadnia, kwestionuje, niesie dylematy i wątpliwości. Nie jest to zatem jasna wizja tego, jak historia oceni te rządy i tę władzę.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Flow Joga ? Wiosenna Praktyka Jogi

Esencją Flow Jogi jest nauka płynięcia z nurtem życia i ewolucyjny rozwój. Płynięcie z nurtem życia, to umiejętność stawiania czoła wyzwaniom oraz zachowanie wewnętrznego spokoju w kontakcie z ciągłymi zmianami, jakie przynosi życie. Flow, czyli stan przepływu, jest stanem ucieleśnionej świadomości. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »