Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na październik 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 26.09.2019

 
 
 
 
 
Świat w październiku
 
 
Dwa wydarzenia październikowego nieba powinny przykuć naszą uwagę. Pierwszym będzie półkrzyż znaków kardynalnych na pełni Księżyca z 13.10. Pełnia (Księżyc w Baranie i Słońce w Wadze) znajdzie się w kwadraturze do powoli dopełniającej się koniunkcji Saturna z Plutonem w Koziorożcu. Znaki kardynalne symbolizują rzeczy najważniejsze – a zatem systemy polityczne, mocarstwa, centralne urzędy, wojsko i geostrategie. Będziemy mieć zatem w połowie miesiąca jakieś poważne zawirowania, polityczny, militarny i ekonomiczny kryzys, który wstrząśnie globalną sytuacją polityczną i gospodarczą.
 
Jeszcze bardziej spektakularne, mocne i dynamiczne wydarzenie czeka nas pod koniec miesiąca. 28.10 na nowiu Księżyca dojdzie do niezwykle dokładnej opozycji nowiu w Skorpionie z Uranem w Byku. Dokładność ta będzie wręcz widowiskowa. Nów (4 stopnie i 25 minut) znajdzie się naprzeciw Urana (4 stopnie 36 minut), czyli różnica wynosi zaledwie 11 minut kątowych, co jest wręcz szokująco precyzyjne. Zwróćmy uwagę na to, że wydarzenie to dziać się będzie w pasie Byk – Skorpion. To znaki stałe, kojarzące się z posiadaniem, zasobami, ekonomią, surowcami, spekulacjami, rynkami, walutami, bankami centralnymi, ale też z kontrolą nad przepływem pieniądza i towarów (cła, kontyngenty, paliwa, ropa naftowa). Jeśli jest jakieś naprawdę mocne, groźne dla rynków, posępne i wstrząsowe wydarzenie ostatnich miesięcy, a może nawet i lat, to ujrzymy je właśnie pod koniec października.
 
Od kilku lat obserwujemy pochód populistycznej rewolty, która wysadza w powietrze demokrację liberalną, międzynarodowe porozumienia, zasady, traktaty i umowy. Kolejne kraje tracą status demokratycznych, czyli posiadających wolne media, wybory, opozycję, niezależne sądownictwo, transparentność i trójpodział władz. Układy polityczno-mafijne zapanowały na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i zaczynają się rozwijać również w Polsce. Jednak tenże marsz się nieco zatrzymał, a pędzący w tym biegu populistyczni liderzy dostali zadyszki – słaby wynik nacjonalistów w wyborach do UE, porażka Salviniego we Włoszech, porażka Erdogana w wyborach w Turcji, potężny spadek notowań poparcia społecznego prezydenta Rosji Putina, w Wielkiej Brytanii zaś prący na ślepo do Brexitu premier Johnson dostał po nosie od Sądu Najwyższego, który zrównał z ziemią jego sprytną sztuczkę zawieszającą obrady Parlamentu, co miało mu ułatwić Brexit. Jednak źródła populizmu nie wygasły, a niebezpieczeństwa związane z tym, dokąd może to szaleństwo prowadzić, są potężne.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Ezoter zacytowany przez Politykę

Tygodnik Polityka w artykule pt. Obsesja coachingu Polokołczing Joanny Drosio-Czaplińska cytuje tekst opublikowany na łamach portalu Ezoter pt. Wróżka czy coach? Pauliny Napory. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »