Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na wrzesień 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 07.09.2019

 

 

 

Gangrena w Pałacu Sprawiedliwości
Nocą z 17 na 18 czerwca 1972 roku w waszyngtońskim kompleksie biurowym Watergate ochrona złapała podejrzanych typów, którzy myszkowali po biurach biorąc ich początkowo za włamywaczy. Nie byli to jednak zwykli włamywacze, ale wynajęci przez sztab wyborczy Nixona złoczyńcy, którzy mieli cel w zamontowaniu podsłuchów w siedzibie Partii Demokratycznej. Ludzie Nixona wykorzystywali agencje rządowe do niszczenia przeciwników politycznych – urząd skarbowy, CIA, FBI w celu oczerniania demokratów, szukania na nich haków, poprzez ujawnianie kompromitujących spraw obyczajowych. Początkowo afera Watergate nie przyniosła jakichś poważnych konsekwencji. Jesienią Nixon ponownie wygrywa wybory prezydenckie i wydaje się, że sprawa rozejdzie się po kościach. Jednak sprawę zaczęła drążyć para dziennikarzy z gazety Washington Post Bob Woodward i Carl Bernstein wspierani przeciekiem z FBI odsłaniając machinacje władzy.

W horoskopie pierwszego posiedzenia senackiej komisji d.s. afery Watergate – nie znam godziny i przyjąłem umownie godzinę 10.00 – widzimy mocną huśtawkę na pełni Księżyca. Podobne huśtawki – choć dużo mocniejsze – miały miejsce w czerwcu, lipcu i sierpniu tego roku. Wyjaśnienie afery Watergate było możliwe w USA, gdyż niezwykle poważnie traktuje się tam pozycję władzy sądowniczej i systemu checks and balances, który sprawia, że nie ma możliwości, by jakaś władza z totalitarnymi zapędami przejęła pełną kontrolę nad procesem politycznym. Sytuację tę przewidzieli już twórcy amerykańskiej konstytucji (m.in. Jefferson, Washington, Franklin) montując bezpieczniki, które uniemożliwiają zbudowanie tyranii w USA. Co by się stało, gdyby Nixon i jego służby w pełni kontrolowały sądy, komisje senackie i media? Prawdopodobnie byśmy się o tej aferze nigdy nie dowiedzieli, albo szybko by ukręcono jej głowę. Tak się właśnie dzieje w autokratycznych i totalitarnych krajach, jak Rosja, Białoruś, Turcja, Iran, Wenezuela, gdzie nie ma systemów checks and balances, gdzie jest monowładza, a rządząca partia kontroluje media, sądy, policję, służby specjalne. Tak też się dzieje w Polsce, gdzie afera hejterska jest sprytnie wyciszana przez władzę, nie zostanie rozliczona i wyjaśniona za obecnych rządów.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Otwieramy się na współpracę

Po dwóch latach istnienia na rynku ezoteryki, szukamy nowych możliwości rozwoju. Otwieramy się na współpracę z osobami, które mają ''pomysł'' na nowe horyzonty, działania i cele dla serwisu Ezoter.pl »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »