Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na lipiec 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 01.07.2019

 
 
 
 
 

Gospodarka
Na pytanie, dlaczego pomimo ogromnej ilości afer na łonie rządzącej partii, jej notowania są wysokie i osiągnęła ona wyraźne zwycięstwo w wyborach do parlamentu UE, jedną z odpowiedzi jest klucz ekonomiczny. Zwykle, gdy gospodarka rośnie a ludzie czują poprawę w portfelu, ma to odbicie w wysokim poparciu dla władzy. Ważniejszym jednak czynnikiem, który powoduje wysoką, stabilną pozycję Prawa i Sprawiedliwości w notowaniach jest hojny program zasiłków w ramach 500+. Ostatni zaś sukces wyborczy to konsekwencja kolejnej porcji pieniędzy publicznych, które poszły do suwerena. PiS bowiem w ramach przedwyborczych obietnic stworzył kolejny pakiet finansowych prezentów na kwotę niemal 40 mld zł. Ten klasyczny w populizmie mechanizm kupowania głosów wyborczych jest wyjątkowo skutecznym narzędziem w społeczeństwach, gdzie nadal istnieje duża bieda bądź nierówności. To olbrzymi strumień pieniędzy publicznych transferowanych do ludzi. Mocno rozkręca to konsumpcję, więc widać to w rosnących wskaźnikach PKB, mimo, że inwestycje i innowacje nie są szczególnie duże. W astrologii suweren, czyli lud, jest na dole (Imum Coeli). Tranzyt Plutona przez IC horoskopu III RP z roku 2015 tegoż suwerena „zaczarował” i nadał mu moc. Póki zatem będą pieniądze, póty lud będzie głosował na rządzącą formację. Jednak pierwsze niepokojące sygnały na rynku są widoczne, których wysokie wskaźniki wzrostu PKB nie mogą przykryć. Kilkanaście kontraktów drogowych zostało porzuconych przez firmy budujące autostrady i ekspresówki z powodu przekroczenia kosztów budów z momentu przetargów. Inne zaś przetargi są opóźnione nawet o kilka lat, więc firmy nawet nie wchodzą na place budów. To wyłącza jeden z głównych silników napędzających wzrost gospodarczy. Kolejnym – dużo bardziej dotkliwym dla suwerena problemem jest rosnąca inflacja, która przekroczyła już progi NBP. Rosnące ceny to często pierwszy zwiastun przegrzania gospodarki lub nadciągającego kryzysu. Gdy dotrą do Polski konsekwencje spowolnienia na zachodzie Europy, polski wysoki wzrost bardzo szybko wyhamuje, gdyż jest napędzany konsumpcją a nie przemysłowymi inwestycjami i wtedy Polskę czeka finansowy kryzys, który dopadnie nas już jesienią, ale jeszcze nie będzie odczuwalny. Jego przykre konsekwencje statystyczny Polak odczuje w portfelu w przyszłym roku. Ostatnie wskaźniki PMI (optymizm zakupowy menadżerów logistyki) spadają coraz mocniej, więc już widać pierwsze znaki osłabienia wzrostu. Obserwujmy zatem oba lipcowe zaćmienia – Słońca na nowiu oraz Księżyca na pełni, gdy mogą one sygnalizować silne zwroty na rynkach, giełdach i w całej gospodarce.

  

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Uzdrawianie energetyczne - dr Meg Blackburn Rosey

Odkrywczy i zaskakujący ? prawdopodobnie najważniejszy podręcznik leczenia holistycznego ostatnich lat! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »