Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na czerwiec 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 09.06.2019

 

 

 

 

Szok wyborczy
Rolą astrologa mundalnego (zajmującego się prognozami politycznymi) nie jest ani straszenie, ale też nie jest dawanie nadziei tym, którzy są mocno zamartwieni wynikami wyborów, nie jest pouczanie, moralizowanie i lamentowanie. Rolą astrologa jest prognozowanie, czyli analizowanie trendów. Moi czytelnicy pamiętają, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego prognozowałem dobry wynik opozycji, nie precyzując jakiej. Wynik już znamy – znaczące zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości (45%). Słaby zaś wynik Koalicji Europejskiej (38 %). Gdybyśmy zsumowali wynik całej opozycji liberalnej i tak wychodził by niższy, niż PiS (KE + Wiosna = 42%). Zastosowałem zatem błędną technikę interpretacji tegoż horoskopu. Nie moją rolą jest tłumaczyć, dlaczego jedna strona wygrała, a inna przegrała. To zadanie dla politologów i analityków sceny politycznej. Moi czytelnicy jednak na pewno pamiętają, że w zdecydowanie ważniejszych wyborach – jesiennej elekcji parlamentarnej – przewidywałem zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości (Zjednoczonej Prawicy).

Wybory do PE były zaledwie preludium do głównej i przesądzającej o przyszłości politycznej Polski batalii, która nastąpi jesienią i to jest kluczowe pytanie – co się wydarzy – no właśnie… kiedy? Naturalnym terminem wyborów parlamentarnych jest termin późno październikowy. Ostatnie wybory parlamentarne miały miejsce 25.10.2015, czyli jesienne wybory „powinny” mieć miejsce 27.10 lub tydzień wcześniej – 20.10. Oba horoskopy mają pewne podobieństwa. Ascendent reprezentujący władzę znajduje się w Skorpionie. Dawnym władcą Skorpiona jest Mars, który znajduje się w Wadze, w XII domu (w systemie Porfiriusza) lub w XI (w Placidusie). Nowy zaś władca Skorpiona – Pluton – znajduje się w Koziorożcu, w III domu. Descendent – reprezentujący opozycję – znajduje się w Byku. Władca descendentu Wenus znajduje się w Skorpionie, w I domu. Od razu zauważalna jest kiepska, słaba pozycja Wenus – wygranie w znaku i w domu. Dodatkowo znajduje się we wzajemnej recepcji z Marsem (stare władztwo). Mars jest również na wygnaniu (Waga) i ma dwie ciężkie kwadratury – z Saturnem i Plutonem, co czyni Marsa „wściekłym, złym i agresywnym”, a zatem bardzo groźnym. W tym pojedynku to Wenus jest słabsza, więc i pozycja opozycji jest słabsza. Horoskop ten nie pozostawia większych wątpliwości – wybory wygrywa PiS, choć niekoniecznie totalnie. Albo zatem Prawo i Sprawiedliwość nieznacznie wygra wybory do Sejmu, albo w Senacie dobry wynik osiągnie zjednoczona opozycja. Słabość i agresywność Marsa mogą sygnalizować pewne zawirowania i kłopoty, które czekają Prawo i Sprawiedliwość po wyborach. Prawdopodobnie zatem większość PiS nie będzie duża. „Agresywność” obu władców ascendentu (Marsa i Plutona) sugeruje, że kolejna kadencja partii Kaczyńskiego będzie jeszcze bardziej radykalna i zaostrzy ona kurs wobec tego, co miało miejsce do tej pory. Ale jednocześnie oznacza to, że władzę czekają jakieś duże problemy, które w nią uderzą – kryzys gospodarczy, napięcia w relacjach z Brukselą lub jakieś inne mocne i dramatyczne wydarzenie. 

Pojawiły się jednak pewne sygnały, że Kaczyński zechce przyspieszyć wybory, by utrzymać się na fali po świetnym wyniku w wyborach do PE oraz by uniknąć w ten sposób konsekwencji nieudanej reformy oświatowej, która jesienią może wywołać duże niezadowolenie społeczne. Wtedy tenże horoskop będzie wyglądać całkiem inaczej. W wersji wyborów na 29.09, 06.10 ascendent (władza) znajduje się w Wadze. Władca – Wenus – znajduje się we władztwie (Waga), ale na wygnaniu w I domu. Wenus ma też twarde kwadratury z Saturnem i Plutonem. Descendent (opozycja) w Baranie, a zatem władcą jest Mars w Pannie (29.09) lub w Wadze (06.10), w XII domu. Pierwsza wersja jest dla Marsa neutralna, druga dla Marsa zła (wygnanie). Aktualizacja… Z mniej lub bardziej oficjalnych sygnałów płynących z rządu wiemy, że PiS chce zrobić wybory w najbliższym możliwym konstytucyjnie terminie, który wypada 13.10.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wyobraź sobie co by było...- dr David Hawkins

WYOBRAŹ SOBIE CO BY BYŁO gdybyś miał dostęp do pro­stych odpowiedzi tak?lub?nie na każde pytanie które chciałbyś zadać? Uderzająco prawdziwe odpowiedzi. Na każde pytanie. Zastanów się nad tym. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »