Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na maj

Autor Piotr Gibaszewski, 01.05.2019

 
 
 
 
 
 
 
Gdy dodamy jeszcze do tego hojne populistyczne rozdawnictwo dla popierającego PiS elektoratu, mamy tego konsekwencje. Tę kampanię nienawiści mocno napędza koniunkcja progresywnego Księżyca przez progresywnego Plutona w horoskopie chrztu Polski z 966 roku. W historii nie zdarzyło się, by jakiś populistyczny bądź faszystowski rząd dobrowolnie zrezygnował z rządu dusz. Populiści nie tracą zatem władzy w demokratycznych wyborach Dzieje się to tylko w trzech przypadkach: 1. klęski militarnej wodza lub zamachu stanu (Mussolini, Hitler, Kaddafi, Ceausescu, Mugabe), 2. śmierci (Franco, Salazar, Pinochet), 3. Ekonomicznej katastrofy (Peron, Fujimori, wkrótce Maduro, gdyż gdy piszę ten tekst trwają zamieszki w Wenezueli). PiS zatem na pewno nie odda władzy w normalny, demokratyczny sposób, lecz będzie to w formie jakiegoś politycznego i społecznego przełomu, wstrząsu, może nawet rewolucji. Póki co na to się nie zanosi, gdyż popierający Kaczyńskiego i PiS elektorat (wieś, prowincja, emeryci) plus twardy, radykalny, betonowy elektorat stoją za nim murem. Dlatego tak duże znaczenie mają wybory do Parlamentu Europejskiego, które mocno mobilizują wielkomiejskich, inteligenckich, wykształconych wyborców. Po seansach nienawiści uruchomionych wobec nauczycieli, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta sponiewierana przez dobrą zmianę grupa społeczna (inteligencja, nauczyciele, intelektualiści, przedsiębiorcy, sądownictwo, dziennikarze, administracja, artyści, młodzież, studenci) przebudzą się mocniej. Oczywiście nie ma mowy o jakiejś dużej akcji politycznej, tym bardziej, że porażka KODu pokazała, że takiego masowego ruchu nie będzie. Rozpętana antyelitarna kampania i propaganda skutecznie trafia do gustów tzw. prostego ludu. To doskonale znana z dziejów strategia, gdyż wszyscy autokraci, populiści i nacjonaliści odwołują się do rzymskiej idei divide et impera (dziel i rządź), napuszczania jednych na drugich, podburzania plebsu przeciwko inteligentom, odwołując się do zdrowej tkanki narodu. Taktyka ta – dotychczas niezwykle skuteczna – będzie się załamywać i to na kilku fontach.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Doświadczaj otwartej przestrzeni swojej natury

W tybetańskiej tradycji bon (i nie tylko) mówi się o doświadczeniu przestrzeni. Dlaczego ma być ono tak ważne? Dlaczego każdy człowiek powinien mieć i rozwijać to doświadczenie? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »