Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na maj

Autor Piotr Gibaszewski, 01.05.2019

 
 
 
 
 
 
 
Świat w maju
Kluczowym układem w maju będzie półkrzyż znaków zmiennych, który rozciąga się między 24 kwietnia a 08 maja. Tworzą go Mars w Bliźniętach w kwadraturze o Neptuna w Rybach i w opozycji do Jowisza w Strzelcu. Półkrzyż to figura w kształcie litery T . Mocne i twarde figury znaków zmiennych niemal zawsze przynoszą jakąś – nomen omen – zmianę. Są niczym czarne łabędzie, czyli rzadkie, nieprzewidywalne wydarzenia, które zmieniają wynik gry. Brakującym elementem tegoż półkrzyża – podporą – jest czwarty znak zmienny – Panna. Reprezentuje ona precyzję, porządek, ład, systemy i mechanizmy społeczne. Jej brak w półkrzyżu sugeruje jakiś rodzaj chaosu, napięcia, lęku, niepokój wywołane czynnikami ekonomicznymi, politycznymi lub społecznymi. Jego konsekwencje widzimy w Wenezueli, gdzie końcówka kwietnia przyniosła poważne zamieszki na ulicach Caracas. Być może zatem to już ostatnie chwile reżymu Maduro.

 

 

Czeka nas również w maju tzw. trójkąt syntetyczny, który będzie mieć miejsce 18.05. Figura ta jest złożona z pełni Księżyca w relacji Skorpion – Byk oraz Plutona w Koziorożcu, który tworzy trygon do Słońca i sekstyl do Księżyca. Trójkąty mają harmonijną symbolikę. Trójkąt syntetyczny jest wprawdzie mocno napięciowy (zawiera pełnię) ale jego rezultaty mogą być pomyślne i niosące korzystne rozwiązania. 

Jednym z najbardziej gorących tematów maja będą oczywiście wybory do Parlamentu Europejskiego. Czy PE zostanie zdominowany przez nacjonalistów, populistów i radykalną prawicę? Sporo ich do PE wejdzie, ale nie będą odgrywać jakiejś kluczowej, znaczącej roli. Po wejściu do PE ich radykalizm stępieje i się rozwodni. Płonne są zatem nadzieje radykałów i nacjonalistów na temat upadku Unii Europejskiej i powrotu do państw narodowych. Wręcz przeciwnie. W kolejnych dziesięcioleciach proces jednoczenia Europy i zaniku twardych granic będzie narastał. Co więc zatem z przypadkiem Brexitu? Fakt znaczącego opóźnienia wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, co jest wielką zasługą przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, spowoduje, że stępią się zęby i pazury brexitowców, więc nie jest wykluczone, że ostatecznie do Brexitu w ogóle nie dojdzie, albo będzie on symboliczny.

 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Uwielbiam się śmiać! Wywiad z Alą Wiktorią Kummer Gają

Poniżej publikujemy wywiad z Alą Wiktorią Kummer Gają - bioterapeutko-terapeutką w zakresie różnych metod rozwoju osobistego i duchowego, Certyfikowaną trenerką Jogi Śmiechu metodą dr. Kataria School of Laughter Yoga; wizjonerką, malarką auryczną serc. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »