Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na marzec 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 11.03.2019

 
 
 
 
 
By Kościół Katolicki mógł uzdrowić narosłą na jego łonie patologię, musiałby dokonać bardzo radykalnych i szybkich reform, czego Kościół nie uczyni. Musiałby bowiem znieść celibat, pozbyć się wielkich majątków, wprowadzić jakieś demokratyczne formy debaty. Ale co zrobić z homoseksualistami? Kościół wprawdzie nie potępia samych homoseksualistów, ale potępia akty homoseksualne, ale to hipokryzja. Udawanie, że człowiek może zapanować nad swoją seksualnością poprzez powstrzymanie się od seksu, jest czystym złem i patologią. To gwałt na ludzkiej naturze, skuteczny sposób kontrolowania i manipulowania emocjami, źródło przyciągania dewiantów, zaburzonych emocjonalnie i seksualnie ludzi, a przede wszystkim homoseksualistów. Trudno sobie jednak wyobrazić, by Kościół odważył się na tak daleko idące reformy, że zaakceptuje homoseksualizm i homoseksualistów w sutannach. Byłaby to największa w dwutysiącletnich dziejach Kościoła reforma, a z dużo mniej radykalnymi i odważnymi Kościół sobie nie poradził. Nie bez powodów zatem wielu teologów i badaczy dziejów religii twierdzi, że w Kościele Katolickim narasta największy kryzys od XVI wieku, czyli od momentu, gdy 31 października 1517 roku Marcin Luter przybił swoje  95 tez na drzwiach kościoła w Wittenberdze. 
 
To kwestie globalne, kwestie całego Kościoła. Jednak polski wątek w tej historii jest szczególny. Polski Kościół znajduje się w tym samym miejscu, w jakim znajdował się Kościół w Irlandii w latach 90-tych, gdy zaczynały się pojawiać pierwsze niepokojące raporty o pedofilii w tamtejszym Kościele. Irlandzki episkopat twardo bronił swojej niewinności i nie chciał słyszeć o najmniejszych choćby gestach wobec ofiar, chronił księży pedofilów, oskarżał media o walkę z religią i Kościołem. Już wiele razy pisano o tym, że w polskim Kościele nadejdzie kryzys, a zawsze pojawiała się ta sama odpowiedź o tym, że to masońsko-lewacki spisek i że Kościół jak skała trwał i trwać będzie na wieki. O grzechach polskiego kościoła napisano setki artykułów, o pazerności na władzę i posiadanie, o ukrywanych finansach, o sojuszu z narodowymi i skrajnie prawicowymi ugrupowaniami politycznymi, o bucie, tryumfalizmie, tworzeniu polityczno-biznesowego zaplecza, o radykalnie fundamentalistycznych postawach wobec seksu, antykoncepcji, praw kobiet i mniejszości seksualnych.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

CzaroMarownik 2013

Oto wyjątkowy kalendarz, w którym czas w 2013 roku będzie płynął inaczej »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2020

Czy grozi nam kryzys epidemiczny, jak na południu Europy? Co ze światową i krajową gospodarką. Czy będą wybory prezydenckie w maju? Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na kwiecień.
więcej »