Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na marzec 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 11.03.2019

 
 
 
 
 
W skali ostatnich kilkudziesięciu lat przewaliła się przez świat fala szokujących skandali związanych z kwestią pedofilii w Kościele Katolickim, co spowodowało dramatyczny spadek powołań, masowe apostazje, obrazy pustych kościołów zamienianych na restauracje, hotele lub magazyny. Stało się tak m.in. w kościołach w Irlandii, Francji, Niemczech, w USA, w Australii. Polski Kościół jest ostatnim miejscem na łonie katolicyzmu, gdzie trwa zmowa milczenia, gdzie żaden hierarcha nie chce poruszać tego kontrowersyjnego tematu. Po obaleniu pomnika księdza Jankowskiego, o którym od dość dawna wiadomo, że był pedofilem (głośny artykuł Bożeny Aksamit z Gazety Wyborczej)
 
http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24228640,sekret-swietej-brygidy-dlaczego-kosciol-pozwalal-ksiedzu-jankowskiemu.html  najbardziej szokujące nie było nawet milczenie Kościoła na temat Jankowskiego, ale twardy i potężny mur obrońców księdza pedofila. To nie pierwsza tego typu historia.
 
W filmie Smarzowskiego „Kler” jest scena, jak tłum ludzi chce zlinczować księdza oskarżonego o pedofilię. Rzeczywistość jest dokładnie przeciwna. W wielu przypadkach na zarzuty, że dany ksiądz ma na sumieniu pedofilskie czynności, pojawia się zwarty front obrony, gorące, zaprzeczające jego działaniom postawy. Polski episkopat też nie czyni niemal niczego, by rozwiązać ten problem. Zresztą… Tego problemu nie da się rozwiązać! On ma fundamentalne, instytucjonalne, systemowe podstawy, które tworzyły się przez wieki. Sztywna, hierarchiczna, monarchistyczna, pozbawiona demokratycznych procedur struktura uniemożliwia swobodny przepływ myśli i samoregulujące się procesy demokratyczne. Jednak główną, absolutnie podstawową, prymarną przyczyną patologii w Kościele jest jego stosunek do seksualności, homoseksualizmu i celibatu. Problem ten już praktycznie zniknął w dyskursach na łonie luteranizmu. Jedynie radykalne nurty ewangelikalne w USA nadal mają bardzo twarde, fundamentalistyczne postawy wobec seksu. Jednak europejski protestantyzm już przeszedł przez seksualną rewolucję, więc kobiety-pastorki, a nawet w funkcjach biskupich, pastorzy-homoseksualiści akceptowani przez społeczność i zbory, oraz oczywisty fakt, że pastorzy protestanccy od XVI wieku mogą się żenić i mieć rodziny, powoduje, że protestantyzm łatwiej ulega procesom reformatorskim. Nie bez powodu twórcy protestantyzmu Marcin Luter, Zwingli, Kalwin, Melanchton, a wcześniej Jan Hus, wzywali do reformy Kościoła – między innymi na polu moralności. 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Boski kompas

Bóg istnieje! I zawsze Ci pomoże. Poznaj wzruszające opowieści, ukazujące niezwykłą siłę obecną w tak zwanym Systemie Pozycjonowania Boga. Możesz ów system wykorzystywać na swój własny sposób, przybliżając się do Boga i osiągając spełnienie we wszystkim, co robisz! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »