Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na luty 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 05.02.2019

 
 
 
 
 
 
 
Jarosław Kaczyński zaliczył w ostatnich latach serię niezwykle mocnych, ważnych i ciężkich konfiguracji. Były to: tranzyt Plutona przez Medium Coeli, progresywna opozycja Słońca do Saturna, tranzytująca opozycja Saturna do Słońca. Te ciężkie, trudne, kryzysowe, plutoniczno-saturniczne aspekty nasilały jego polityczną paranoję, tendencje autorytarne, radykalizm, wzmacniając narcystyczny wizerunek zbawcy narodu. Kolejnym ważnym wydarzeniem jest lutowy tranzyt Saturna przez Medium Coeli jego horoskopu. Saturn działa, jak pokerowe „sprawdzam”. Na MC może przynieść sukces zawodowy, spełnienie, dojście do celu, jak też ostry i ciężki kryzys, który ujawnia nasze dzieło oraz jego skutki. 
 
To prawda, że taśmy Kaczyńskiego nie spowodowały jakiegoś wstrząsu u zwykłych Polaków, a jedynie rozgrzewają media – zwłaszcza opozycyjne. Jednak Kaczyński, w odróżnieniu od popierających go mediów, nie lekceważy tego wydarzenia – i słusznie! Na naszych bowiem oczach następuje demontaż ostatniego, najważniejszego mitu, który daje Kaczyńskiemu poczucie mocy i siły sprawczej. Wizerunek kogoś wyjątkowego, geniusza polityki, a przy tym człowieka całkowicie i bezinteresownie poświęcającego się tworzonej przez niego idei. Kaczyński zaczyna się okazywać nikim specjalnie wyjątkowym. Jest – jak wielu polityków – zwyczajny. Załatwia interesy, kombinuje, kręci, ustawia rodzinę na posadach. Można by powiedzieć – co w tym nadzwyczajnego? Jednak każdy dyktator, autokrata i populista starannie dba wizerunek zatroskanego ojca narodu, który żyje ideą i misją. Ten proces odbrązawiania Kaczyńskiego jest niebezpieczny dla jego pozycji i skuteczności politycznej. To może zasiać zwątpienie w szeregach elektoratu. I choć twardy elektorat nie przestanie popierać Prawa i Sprawiedliwości, to jednak upadający mit jest potężnym zagrożeniem dla prezesa PiS. 
  
Konsekwencje taśm Kaczyńskiego nie muszą się od razu przełożyć na notowania poparcia, co zresztą widać w badaniach, gdzie PiS nadal trzyma się mocno. Może się nawet okazać, że to poparcie uda się Kaczyńskiemu utrzymać na przyzwoitym poziomie do jesieni, a podzielona opozycja (m.in. na skutek nowej inicjatywy Biedronia) nie osiągnie przewagi nad Prawem i Sprawiedliwością. Kolejne taśmy jakie zostaną opublikowane (jest ich ponoć trzydzieści godzin), mogą jednak coraz mocniej pogrążać PiS i osłabiać pozycję wodza. 
 
Szesnastkowa symbolika wieży, a zwłaszcza ostatni, kluczowy, marcowy tranzyt Urana przez Medium Coeli i Słońce horoskopu chrztu Polski sygnalizują znaczący zwrot sytuacji w Polsce. Nie musi ona przyjść od razu, nawet niekoniecznie w tym roku. Jeśli jednak upadnie mit wodza, zbawcy narodu – Jarosława Kaczyńskiego, to cała narracja naszej narodowo-socjalistycznej, populistycznej prawicy rozsypie się, jak domek z kart, jak tarotowa Wieża, XVI arkan Major Arkanów tarota.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Tarot dla początkujących

Książek o Tarocie jest naprawdę wiele, jeśli jednak jesteś osobą, która dopiero chce rozpocząć pracę z kartami, dowiedzieć się czym są Arkana Małe i Arkana Wielkie lub co oznaczają symboliczne ilustracje na kartach, to idealną publikacją jest właśnie Tarot dla początkujących. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »