Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na luty 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 05.02.2019

 
 
 
 
 
 
 
W pamiętny wtorkowy poranek, gdy Gazeta Wyborcza opublikowała stenogram pierwszej taśmy z nagraniem słynnej rozmowy austriackiego inwestora – powinowatego Kaczyńskiego - Geraldem Birgfellnerem z samym Jarosławem Kaczyńskim, w mediach rozległ się jęk zawodu. Po mocno podkręconych zapowiedziach oczekiwano czegoś bardzo wstrząsającego. Mamy zaś zapis dość spokojnej rozmowy, biznesowych negocjacji. Można by rzec – nic nadzwyczajnego. Oczywiście taka rozmowa w jakimś innym demokratycznym kraju doprowadziłaby natychmiast do upadku rządu i nowych wyborów. W Polsce zaś większość dziennikarzy – zwłaszcza prorządowych i tzw. symetrystów jedynie wzruszyła ramionami pytając, gdzie jest ta sensacja, ten news, tych kilka mocnych zdań, które można by umieścić w leadzie tekstu. Nie ma przekleństw, plotek, jedzenia i picia, czyli czegoś co powaliło Platformę Obywatelską po taśmach z restauracji Sowa i Przyjaciele. 
Jarosław Kaczyński dzierży całkowitą władzę i ma pełną kontrolę nad wszystkimi politycznymi procesami w krajowej polityce. Kaczyński idzie po władzę absolutną podążając tym samym kierunkiem, jak większość współczesnych satrapów, dyktatorów, populistów i demagogów. Nie używa przy tym przemocy – przynajmniej na razie. Używa zaś wiele narzędzi socjotechnicznych, a przede wszystkim buduje mit. Pierwszym mitem – jeszcze z lat 90-tych – była opowieść o postkomunistycznym układzie, który trzeba zniszczyć, oraz o prześladowaniu właśnie przez tych postkomunistów obozu patriotycznego, jaki reprezentowali bracia Kaczyńscy i ich pierwsza formacja polityczna (partia PC). Drugi mit narodził się po Smoleńsku. Była nim opowieść o męczeńskiej, bohaterskiej śmierci Lecha Kaczyńskiego zamordowanego na skutek spisku rosyjskiego, w którym ważny udział miał Donald Tusk (wersja radykalnego odłamu PiS). Trzecim mitem była legenda o skromnym, nie liczącym się z doczesnymi dobrami, romantycznym zbawcą narodu, jakim miał być Jarosław Kaczyński. Jego stare, brudne buty, wymięta koszula, rozpadająca się kamienica na Żoliborzu, brak konta w banku i prawa jazdy czyniły z niego obraz niemal biedaka, idealisty, skupionego jedynie na dobru państwa i obywateli. Gdy na Internecie nabijano się z dziadowskiego emploi Kaczyńskiego, niewielu zdawało sobie sprawę, jak zręcznie i starannie było to reżyserowane przedstawienie. Kaczyński był taki jak większość Polaków, żył skromnie, uczciwie, bogobojnie. Jego samotnictwo i starokawalerstwo wcale tego wizerunku nie psuło. Przeciwne. Kaczyński, jak hinduski asceta, jak żyjący w celibacie sannjasin, poświęcił się dla dobra ojczyzny, a jego nawet nie wyborcy, ale wyznawcy, bardzo mocno wierzyli w ten wizerunek.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Hooponopono

Hooponopono jest esencją starożytnej psychologii i filozofii hawajskiej, której już od wieków znane było (i stosowane w praktyce) wszystko to, do czego obecnie dochodzi współczesna neurochemia, czy fizyka kwantowa. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na marzec 2019

Trzecie przejście Urana przez Medium Coeli i Słońce horoskopu chrztu Polski z 966 roku jest zapowiedzią widowiskowych zmian w kraju. Co nas jeszcze czeka w marcu? O tym pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej prognozie na najbliższy miesiąc.
więcej »