Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na styczeń 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 29.12.2018

 
 
 
 
 
Gospodarka
Wśród ekonomistów nie ma sporu co do tego, że czeka nas słabszy, niż poprzednio, rok. Spór jest tylko co do głębokości spadków i ich zasięgu. Większość zapowiada jedynie nieznaczny spadek wzrostu PKB rzędu 1-2%, więc wg tej większości rok 2019 Polska zamknie wzrostem rzędu 3-3,5% (czynią to także EBR, UE, BŚ oraz analitycy wielkich banków i funduszy inwestycyjnych). Niewielu jest zaś takich, którzy mają bardziej pesymistyczne założenia prognozując głębszy spadek. Krachu i ciężkiego kryzysu nie zapowiada jednak nikt. Rok 2019 nie będzie dla Polski pomyślny ekonomicznie. Nie dajmy się zwieść propagandowym opowieściom na temat rekordowych wskaźników budżetu państwa. Zanotowana duża nadwyżka (14 mld zł) w dużej mierze to konsekwencja niezrealizowanych inwestycji infrastrukturalnych (opóźnienia nawet do trzech lat przetargów na drogach i kolei) oraz wstrzymane zwroty podatku VAT. Pamiętajmy również o tym, że wysokie wskaźniki wzrostu polskiego PKB w roku 2018 były napędzane przede wszystkim konsumpcją. Inwestycje – zwłaszcza prywatne – stały. Jak wielkim złudzeniem jest konsumpcyjnie rozkręcony wzrost niech posłuży przykład Grecji, w której w roku 2007 wzrost PKB sięgał rzędu +7 %, by w roku 2011 sięgnąć -10%.
 
W grudniu miały miejsce zapowiadane przeze mnie znaczące spadki na światowych rynkach. W Polsce były one umiarkowane, tak jakby sugerowało to siłę polskiej giełdy. Jednak spadające PMI (indeks aktywności gospodarczej w sektorze wytwórczym) w Niemczech i w Polsce też sygnalizują, że krajowa gospodarka, mocno zależna od eksportu do również słabnących Niemiec (około 150 mld zł), zaczyna łapać zadyszkę. Populistyczne rozdawnictwo osiągnie swój kres, gdyż spadną dochody budżetu. Rząd lekką ręką oddał 9 mld zł na rekompensaty za podwyżkę energii, czyli tak mniej więcej 1/10 dużej, czeroblokowej elektrowni atomowej, tylko po to, by pisowski elektorat nie zauważył podwyżek na rachunkach za prąd. Oczywiście Polacy zapłacą za tę podwyżkę, ale nie bezpośrednio. W styczniu jeszcze nie dojdzie do jakichś wielkich wstrząsów, ale wskaźniki będą sygnalizowały niepokojące trendy. W horoskopie systemu notowań ciągłych GPW Saturn wkracza na Słońce, co oznacza spadki na warszawskiej giełdzie, choć może jeszcze nie jakieś dramatyczne. Dużo bardziej poważnie wygląda horoskop złotego. W horoskopie denominacji z 1995 roku Saturn wkracza na Imum Coeli tegoż horoskopu. Złoty do tej pory zachowywał się bardzo stabilnie i spokojnie znajdując się w trendzie bocznym do głównych walut (euro i dolar). Od stycznia zaczniemy zauważać spadek notowań złotego co połączy się z osłabieniem siły polskiej gospodarki. Tranzyt Saturna przez IC horoskopu III RP może nawet przynieść recesję – pierwszy raz od początku transformacji ustrojowej, do czego dojdzie nawet jeszcze w 2019 lub w 2020 roku.
 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Czy rzucono na ciebie klątwę? Alexandra Chauran

Zły urok czy pech? Przekonaj się, czy rzucono na ciebie klątwę! Autorka w przystępny sposób przedstawia wszystko, co powinieneś wiedzieć o powstawaniu i działaniu klątw, ich wykrywaniu i zwalczaniu oraz rytuałach ochronnych, które pozwolą ci ustrzec siebie i bliskich przed wpływem złego uroku. Poznasz sposoby na rozpoznanie i zdjęcie każdej klątwy ? nawet takiej, którą nieświadomie sam na siebie rzuciłeś. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »