Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na styczeń 2019

Autor Piotr Gibaszewski, 29.12.2018

 

 

 

Dlaczego lubimy się bać?
Psycholodzy społeczni, biolodzy ewolucyjni od dawna się zastanawiają nad tym, dlaczego ludzie dokonują czegoś zgoła absurdalnego i dziwacznego – dlaczego tak wkręcają nas straszne, przerażające wiadomości, dlaczego lubimy oglądać horrory, skąd taki pęd do apokaliptycznych informacji, wieści i proroctw? Dlaczego zdecydowanie bardziej interesują nas złe wiadomości w mediach, niż te dobre? Przyczyny mogą tkwić w mechanizmach ewolucyjnych. Nasza podświadomość  mocniej się skupia na strasznych i przerażających informacjach, gdyż decydują o tym atawizmy związane z instynktem przetrwania pozostawione w naszej biologii po przodkach biegających po sawannach wypatrujących dzikich bestii, które mogłyby nas pożreć lub przyrodniczych zjawisk, które mogłyby nas zabić. Czyli nie tyle „lubimy” złe wieści, ile po prostu nasza koncentrująca się na przetrwaniu podświadomość skupia się na nich, by ocaleć, by nie zginąć. Takie zachowania są oczywiście naturalne i typowe w zasadzie dla każdego człowieka.

Dużo bardziej jednak interesujące jest to, gdy z pojedynczych lęków pojedynczego człowieka zaczynają ewoluować lęki zbiorowe, lęki całych społeczeństw, narodów, kultur. Zachowania te mocniej się manifestują w czasach dużych zmian, przełomów, rewolucji. Zmiana jest bowiem dla podświadomości zagrożeniem. Zmiana w kulturach pierwotnych oznaczała, że czegoś może zabraknąć – jedzenia, bezpieczeństwa, ciepła, wody. Zmiana mogła przynieść zagrożenia – szalejące żywioły, dzikie zwierzęta, konkurencyjne plemiona, nacje, religie i kultury, które niosą zagładę. Wypatrujemy zatem wszelkich zapowiedzi, sygnałów i znaków, które mogłyby te zmiany przynieść. Możemy te sygnały dostrzegać w bliskim otoczeniu, sąsiedztwie, w pobliskiej naturze. Jednak możemy tych znaków wypatrywać na poziomie globalnym. Zawsze tak czyniliśmy. Znaki te to coś więcej, niż racjonalne analizy, przekaz wiedzy i nauki. Skupiamy się na pozornie irracjonalnych sygnałach, które nauka odrzuca – przynajmniej współcześnie. Jednym z najbardziej nośnych, starych i prymarnych systemów, które zna ludzka kultura jest astrologia. Dysponuje ona potężnymi narzędziami opartymi o wielowiekową tradycję, doświadczenia, praktykę i obserwację.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Bezwarunkowo kochać samego siebie

Jeśli słysząc zdania typu "bezwarunkowo kocham siebie, bez względu na sytuację, w jakiej się znalazłem, bez względu na poziom zarobków, długi, na udany czy nieudany związek, dobre czy kiepskie zdrowie, zdrowe czy niezdrowe relacje towarzyskie, bycie oświeconym lub nie" odczuwamy dyskomfort, wewnętrzną niezgodę i opór, to możemy być pewni, że mamy problem z miłością do siebie. Podobnie kiedy cała sprawa kochania siebie wydaje nam się nieistotną bzdurą, sentymentalną zabawą, dziecinadą i nie przywiązujemy do tego wagi. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »