Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Felietony

Największym celem ludzkości jest być szczęśliwym

Autor Krystyna Kwiecinski, 24.12.2018

 

 

                     Największym celem ludzkości jest być szczęśliwym. 

Nadchodzi czas świątecznych refleksji. Wielu z nas zacznie się znowu zastanawiać, jak co roku o tej porze, co przyniesie nam Nowy Rok, inni będą się cieszyć, że wreszcie Stary Rok się skończył, a jeszcze inni będą rozpaczać, że ten czas tak szybko odchodzi. Biorąc ten szczególny czas pod uwagę, chciałabym zwrócić Waszą uwagę na podstawowy, a jednocześnie największy cel ludzkości. Jest nim posiadanie uczucia „bycia szczęśliwym”. 

Pojęcie być szczęśliwym stanowi jakby klucz zawierający w sobie informacje mówiące o posiadanym spokoju wewnętrznym, o wolności, o sukcesie, o zdrowiu i o dostępie do bezwarunkowej miłości. Być szczęśliwym jest motorem i powodem wszystkich naszych działań, jak i wszystkich działań naszych przodków. To odwieczne dążenie ludzkości do czegoś co jest tak blisko a zarazem tak daleko.

Największą przeszkodą do naszego szczęścia jest odczuwanie bólu występującego pod różną postacią. To są lęki, strach, niepewność, posiadane odczucie braku kontroli nad swoim życiem, nad sobą i swoimi planami, uraza, gniew, nienawiść, negatywne wspomnienia, odczucie braku wartości własnej, niezasługiwanie i wiele innych podobnych negatywnych emocji. 

Największą z tych wszystkich przeszkód są negatywne emocje związane ze zdarzeniami z przeszłości. Wtedy jesteśmy jak szklanka, wypełniona po brzegi jakimś płynem i nie jesteśmy w stanie przyjąć żadnej innej substancji. Dlatego też żaden człowiek nie może być w tym samym czasie szczęśliwym i nieszczęśliwym. Albo jest ktoś smutnym albo radosnym, albo zdenerwowanym, albo zadowolonym.

By zaradzić powyższej sytuacji powinniśmy się uwolnić od bólu wspomnień. To jest tak jak przysłowie mówi, „jeżeli ktoś chce nowym statkiem płynąc musi stary opuścić”.  

Prawie 90 % pytanego społeczeństwa twierdzi, że swojemu nieszczęściu winni są politycy, sytuacja gospodarcza, urzędy, podatki, sąsiedzi, rodzina, światowe zdarzenia lub po prostu inni ludzie. W ten sposób mamy bezpośredniego sprawcę lub przyczynę swojego nieszczęścia i automatycznie jesteśmy usprawiedliwieni przed wszystkimi innymi, łącznie z samym sobą. Akceptując w ten sposób sytuację, możemy długo czekać aż się coś zmieni na pozytywne w naszym życiu, jak i poprawi nasze położenie na lepsze.

Być szczęśliwym, to jest efekt, skutek naszych pozytywnych działań opartych na wewnętrznych wartościach. Jeżeli ktoś uparcie, ciągle czeka na coś lub na kogoś z zewnątrz, bo uważa ze inaczej jego szczęście nie zaistnieje, to jest bardzo biednym człowiekiem, gdyż nigdy nie zazna on swojego szczęścia.

Szczęście jest duchowym procesem polegającym na zrozumieniu praw wszechświata, zależności osobistych, na nauczeniu się uwalniania od wpływów negatywnych działań przeszłości i procesu wzięcia odpowiedzialności za siebie. Tylko wtedy, gdy uwolnimy się od negatywnych wpływów przeszłości, wybaczymy sobie i wybaczymy innym, możemy zacząć odczuwać być szczęśliwym.

Z powyższego wynika, ze bez względu na to, czy się komuś to podoba czy nie, żeby być szczęśliwym i odnosić sukcesy, należy najpierw nauczyć się wybaczać. Wybaczanie to jest duchowy proces rozwoju każdego z nas. Przebaczając innym, przebaczając sobie uwalniamy się od negatywnych wpływów energii wysyłanych przez innych.

Ludzie, którzy zadręczają się wyrzutami sumienia, odczuwają złość i nienawiść, cały czas są smutni i rozpaczają nad stratą kogoś lub czegoś, albo „wiszą” w przeszłości nie mają czasu na teraźniejszość. To jest tak, jakby prowadzić samochód i ciągle patrzeć się w wsteczne lusterko, zapominając lub nie mając czasu patrzeć się do przodu, a efektem tego, jest łatwość spowodowania wypadku.

W naszym Życiu, bardzo często już we wczesnym dzieciństwie, zdarzają się sytuacje, które zapisują w nas głębokie rany. Często dorośli nawet nie zauważają, że ich dzieci doświadczają negatywnych sytuacji. Bez uleczenia tych sytuacji, bez ich przerobienia, nie możemy pójść do przodu, nie możemy być zdrowi ani szczęśliwi. Z punktu natury i instynktu samozachowawczego, powinniśmy dążyć do uzdrowienia tych sytuacji i zabliźnieniu się ran. Uzdrowieniem tych ran jest procesem wybaczenia, akceptacji, przyjęcia wybaczenia od innych i pokochania siebie i innych. To jest tak, jak w sytuacji skaleczenia się nożem w palec. Natura sama uruchamia siły uzdrawiania. Podobnie jest z ranami duchowymi i traumami z nimi związanymi. Natura uruchamia siły uzdrawiające, jeżeli my jej na to pozwolimy. 

Najważniejszym uzdrawiającym procesem jest w zasadzie wybaczenie. Istnieją cztery wybaczanie. Najpierw powinniśmy wybaczyć swoim rodzicom. Bez względu na to, jakie sytuacje miały miejsce, gdyby nie oni, nie byłoby nas tutaj na świecie. Następnie wybaczyć swoim partnerkom / partnerom, no i oczywiście swojemu rodzeństwu i dzieciom. Potem wybaczyć tym, którzy „wleźli nam za skórę”, a na końcu wybaczyć samemu sobie. To ostatnie jest najtrudniejsze, ale jednocześnie najbardziej w mocy działające i z tego powodu najbardziej uzdrawiające. Wybaczając zawsze uruchamiamy procesy uzdrawiania siebie samego, które są zaprogramowane już przez naturę. Wybaczenie powoduje wyleczenie chorób, nawet tych, co oficjalnie nazywają się chorobami nieuleczalnymi. Powoduje wyleczenie „chorych” finansów, wyleczenie samotności i wielu innych dolegliwości duchowych, z którymi się oficjalnie lub mniej oficjalnie paramy.

Wigilia jest zawsze dobrym, wręcz idealnym czasem by wybaczyć sobie, najbliższym, nawiązać z nimi utracony kontakt i powiedzieć im „...świetnie, że jesteście…”. Wiec odważ się i weź telefon, zadzwoń i powiedz przepraszam, a mówiąc ten jeden wyraz SIEBIE. Przede wszystkim siebie UZDRAWIASZ!!!!!
Nie wierzysz? To sam spróbuj….

Życzę Wam wszystkim możliwości siebie uzdrowienia, poprzez proces wybaczania

Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Krystyna Kwiecinski
www.hooponopono.com.pl

ps. Jeżeli ktoś chciałby wybaczyć a nie umie i potrzebuje w tym temacie pomocy, to zapraszam na kursy lub prywatne konsultacje. Dane na ten temat znajdziesz na stronie www.magiauzdrawiania.pl lub na www.hooponopono.com.pl 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Jak woda drążąca skałę

Woda może skruszyć skałę, gdy wystarczająco długo ją drąży. Wytrwałość to czwarta zasada huny - MANAWA. Gdy wytrwale przenikasz wciąż świadomością do swojego wnętrza, do swojej energii, do swoich pragnień, myśli, docierasz do rzeczywistości subtelnej, do ukrytych mocy - kruszysz skałę fizycznej perspektywy ego. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »