Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na grudzień 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 06.12.2018

 
 
 
 
 

Świat w grudniu
Trzecia dekada listopada wywołała stare upiory, które od pięciu lat straszą na Wschodzie. Półkrzyż znaków zmiennych na pełni (Mars w Rybach, pełnia w pasie Strzelec – Bliźnięta) na nowo rozniecił niepokoje i lęk przed wielką wojną. W Cieśninie Kerczeńskiej rosyjskie okręty zaatakowały okręty ukraińskie. Kilka wojen zaczęło się właśnie w ten sposób, m.in. wojna w Wietnamie (incydent w Zatoce Tonkińskiej). Świat znów sobie przypomniał, że na wschodnich rubieżach Ukrainy tli się wojenny konflikt. Odkąd cztery lata temu obalony został prorosyjski prezydent Ukrainy Janukowycz, odkąd Rosja uświadomiła sobie, że zaczyna tracić kontrolę nad swoją tradycyjną strefą wpływów, uruchomiła przygotowywaną od dłuższego czasu strategię wojny hybrydowej, w której „niezidentyfikowani” sprawcy, jacyś nieokreśleni separatyści, „zielone ludziki”, które zakupiły wojskowy sprzęt w sklepach z militariami, wywołują zbrojny konflikt w obwodzie Donieckim, Ługańskim i na Krymie. Tak naprawdę nie było żadnych zielonych ludzików. Były zaś oddziały specjalne FSB, GRU i Specnazu, które na polecenie Kremla, wykorzystując agenturę, prowokatorów, dywersantów, rosyjską mniejszość, skorumpowanych urzędników i biznesmenów rozpętały piekło na wschodzie Ukrainy. Wojna ta miała swoją niezwykle gorącą fazę w roku 2014, a potem „chłodniejszą” odsłonę w latach późniejszych. W konsekwencji Ukraina utraciła wschód i Krym. Agresywna, imperialna, bandycka, wojownicza strategia Putina jest tak naprawdę kolejną fazą upadku rosyjskiego imperium, który to proces rozpoczął się już w latach osiemdziesiątych XX wieku i nieustannie trwa. Putin – jak większość dyktatorów – jest jak rowerzysta. Musi pedałować, bo jak przestanie, to się przewróci. Imperialne zapędy, by odtworzyć rosyjskie imperium nie idą dobrze. Ukraina jest dużo dalej od Rosji, niż jeszcze w roku 2014.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Thelemiczne oblicza Kenneth Anger

Gdy Słońce w 1927 roku figurowało na 13 znaku wodnika świat przywitał Kenneth Wilbur Anglemeyer. Prezentując się pod gniewnym nazwiskiem Anger, podpięty do roli producenta i reżysera filmowego przekraczał wytyczone granice w audiowizualnej estetyce. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na lipiec 2019

Zaćmienie Słońca i Księżyca oraz wielka opozycja, zwana huśtawką. Wakacyjny lipiec nie zapowiada się spokojnie i leniwie. O tym, co nas czeka w pierwszym miesiącu wakacji pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej prognozie.
więcej »