Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na grudzień 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 06.12.2018

 
 
 
 
 

Muszę przyznać, że lepszego horoskopu trudno byłoby sobie wyobrazić. Jest on niemal modelowo skonstruowany, jeśli idzie o siłę horoskopu elekcyjnego horoskopu politycznego (i nie tylko). Słońce w Strzelcu jest w koniunkcji z Jowiszem – w Strzelcu (władztwo), więc Jowisz jest władcą i dystrybutorem Słońca, co daje mu jowiszowego „kopa”. Niemal doskonała jest pozycja Księżyca. Znajduje się on podwójnie korzystnej pozycji – we władztwie w IV domu i w wyniesieniu w znaku Byka. W znaku władztwa – w Wadze – znajduje się Wenus. Nawet ciężka pozycja Saturna – blisko ascendentu, w znaku Koziorożca – czyli jego prezydentura będzie saturniczna, nie musi być dla niego niczym złym. Trzaskowski ma Słońce w znaku Koziorożca, więc jest to dla niego stosunkowo „naturalne” środowisko. I o ile Saturn na ascendencie to zapowiedź ciężkiej, twardej, trudnej prezydentury, niezmiernie pracowitej, bez gwarancji na efektowny PR, to jednak siła Słońca z Jowiszem w wolnościowym XI domu jest potężna.

W horoskopie tym są jednak pewne słabości. Na wygnaniu znajduje się Merkury (w Strzelcu), co osłabia skuteczność medialną jego prezydentury. Choć w innej nomenklaturze Merkury jest wyniesiony w Wodniku, więc XI dom potencjalnie by mu sprzyjał. Bardzo słabe jest powietrze, więc Trzaskowski może ugrzęznąć w twardej materii administrowania wielką metropolią i może zaniedbać swoją polityczną karierę. Nieprzyjemna jest również kwadratura Marsa do Słońca, co sprawia, że Trzaskowski może się pożegnać z myślą, że będzie ulgowo traktowany przez media, opozycję i aktualny rząd. Kwadratura ta jest zapowiedzią twardej, ostrej walki.

Jak się zatem będzie zapowiadać prezydentura Rafała Trzaskowskiego? Czy będzie trampoliną dla dalszej jego kariery? Patrząc na niezwykle mocną, efektowną konstrukcję tegoż horoskopu niejako „zdradza” on nam polityczną przyszłość prezydenta Warszawy. Już w grudniu przez ascendent tegoż horoskopu przejdzie Saturn, więc Trzaskowski szybko zaliczy zimny prysznic i przejdzie twardy test przywództwa. Może być to kryzys w urzędzie, konflikt z podwładnymi, starcie z urzędami centralnymi. W styczniu 2020, chwile po wyborach parlamentarnych, przez ascendent tegoż horoskopu przejdzie Jowisz, co oznacza, że opozycja w Warszawie odniesie wielki sukces w wyborach, co też wzmocni pozycję Trzaskowskiego, jego znaczenie i notowania. Mocnym kryzysem będzie dla niego wędrówka dyrekcyjnego Saturna przez ascendent w roku 2021 oraz Urana przez Imum Coeli i Księżyc w roku 2022, a to będzie czwarty rok sprawowania władzy. Może to oznaczać, że albo się mocno zaangażuje w kolejne wybory parlamentarne, więc zrezygnuje z funkcji prezydenta na rok przed końcem kadencji, albo nastąpią jakieś inne czynniki, które zdecydowanie zmienią jego sytuację. Nie widać zatem, by Trzaskowski spędził pełne pięć lat na stanowisku prezydenta Warszawy. Prawdopodobnie zaangażuje się w krajową politykę jeszcze przed końcem kadencji. Będzie to spowodowane jakimś poważnym zwrotem na krajowej scenie politycznej, a zatem jakąś „siłą wyższą”, która zmusi go do dość zaskakującej wolty i zmiany.

Trzeba też nadmienić, że w tym dniu miało miejsce wiele zaprzysiężeń prezydentów, burmistrzów i wójtów, więc i mogą oni mieć zbliżony horoskop zaprzysiężenia do horoskopu prezydentury Trzaskowskiego.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wolna wola w hunie

Jedyną prawdziwą zdolnością, jaką posiada świadomość jest możliwość kierowania orientacją i uwagą w reakcji na słowa i doświadczenia. Sam proces kierowania nazywa się procesem decyzyjnym lub wyborem. To właśnie jest prawdziwe znaczenie sformułowania wolna wola. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »