Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychologia i emocje Książki

Wewnętrzne dziecko. Jak uwolnić się od poczucia winy

Autor Studio Astropsychologii, 10.11.2018
                     Wewnętrzne dziecko. Jak uwolnić się od poczucia winy

                                                        Susanne Hühn

Skąd się bierze poczucie winy?

Każde niepowodzenie możemy przekuć w sukces jeśli tylko potrafimy wyciągać odpowiednie wnioski i przejąć całkowitą odpowiedzialność za siebie i swoje życie. Jednak często niepowodzenia wpędzają nas w poczucie winy i zaczynamy się zadręczać. Tylko od nas zależy czy wciąż będziemy się dołować, czy przekujemy to na pozytywny rozwój emocjonalny i duchowy.
Nie daj się szantażowi emocjonalnemu

Dzięki tej książce nauczysz się unikać ludzi, którzy chcą Cię szantażować emocjonalnie i wywołują w Tobie wyrzuty sumienia. Jeśli nie możesz zerwać z nimi kontaktów, to możesz zastosować proste ćwiczenia mentalne, które wzmocnią poczucie własnej wartości. Przed trudnym spotkaniem zaprowadzisz swoje wewnętrzne dziecko do wirtualnego czarodziejskiego ogrodu. Sprawdzisz, czego potrzebujesz, aby w miarę możliwości zapewnić sobie pewną przestrzeń. W przypadku rozmowy telefonicznej możesz bez problemu uprzedzić zawczasu: „Mam kwadrans, potem muszę się rozłączyć”. Wybierając się z wizytą, na przykład do swoich rodziców, sam ustalisz porę odwiedzin. Będziesz kontrolować swój czas i miejsce pobytu.
Umiejętność mówienia „nie”

Nauczysz się wykorzystywać różne sytuacje, aby śmiało wypowiadać swoje racje, a przede wszystkim mówić „nie”. Zdołasz samodzielnie się przeprogramować. Kiedy będziesz świadomie ćwiczył zdecydowane mówienie tego co czujesz, to stopniowo wyzbędziesz się lęku przed byciem wiernym sobie.

Pozbędziesz się lęków i urazy
Poczucie winy idzie w parze z urazą i lękiem. To te niejasne, przykre, ale często bardzo silne odczucia nie chcą Ci pozwolić, byś kroczył własną drogą, robił to, co jest dla Ciebie dobre i mówił to, co rzeczywiście myślisz i czujesz. Wymusza na Tobie działania, które służą kontrolowaniu uczuć innych, absolutnie pomijając to, jak Ty się z tym czujesz. Skłania Cię przeważnie do unikania czegoś: gniewu, rozczarowania albo niechęci innych wobec Ciebie. A przecież to Ty jesteś najważniejszy.
Jak uwolnić się od poczucia winy?

Odpowiadając na zadawane przez Autorkę pytania oraz wykonując ćwiczenia mentalne zmienisz swoje zachowanie i nie będziesz kontynuować tego współuzależnienia. Nauczyłeś się go od swoich bliskich, jednak pozbywając się poczucia winy nie będziesz przekazywać go dalej. Jeśli już je przekazałeś, poznasz techniki aby to naprawić.
Uzdrów wewnętrzne dziecko i odzyskaj życie.

Więcej na: https://studioastro.pl/


O redkacji:
Wewnętrzne dziecko - nasz wewnętrzny skarb zachowuje pamięć wszystkich sytuacji, traum i lęków, które doznaliśmy w dzieciństwie. Warto go odkryć i zaopiekować się nim, pokazać, że nie musi być samotne i skulone. Może być szczęśliwe. Książka obejmuje szereg ćwiczeń, praktyk i innych form samorozwoju, które pozwalają na doświadczenie własnego dobra i uleczenia wewnętrznej siły.

Polecamy!

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Przyciągnij pomyślność w Diwali

Dipavali, wielki festiwal świateł, będzie bardzo szczególne tego roku, ponieważ wypada dokładnie tego samego dnia co zaćmienie Słońca. Omówiliśmy to już dokładnie w naszym wcześniejszym artykule. Zaćmienie Słońca w Wadze. Czy to nie niebiański zbieg okoliczności, że dokładnie w dniu zaćmienia Słońca ludzie na całym świecie będą celebrować święto światła? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »