Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój Książki

Buddyjska sztuka znikania. Jak wznieść się ponad problemy

Autor Studio Astropsychologii, 03.11.2018                Buddyjska sztuka znikania. Jak wznieść się ponad problemy
                                                   Ajahn Brahm


Ucieczka od problemów to nie rozwiązanie
W naturze człowieka leży, by w obliczu jakichkolwiek trudności, czy to zwykłej stłuczki na drodze czy prawdziwego kryzysu, brać nogi za pas. Wolimy nie skupiać się na powstałych problemach, a zanurzyć się w świat fantazji, np. oglądając filmy, surfując po Internecie, czytając, czatując czy spacerując. Dlaczego w takich momentach próbujemy się zdystansować? W jakim celu wkraczamy w świat wyobraźni? I najważniejsze – dlaczego jest to droga donikąd?
Wyłączanie swojej świadomości i praktykowanie uważności

Autor podpowiada, jak porzucić fałszywe oczekiwania i przestać wypierać trudności, a następnie wstąpić na ścieżkę ku pełnemu zrozumieniu życia i osiągnąć sukces. Pozwala uwolnić się od przywiązania do przeszłości i przyszłości, dzięki czemu można doświadczyć naturalnego stanu spokoju, pozbyć się stresu i depresji oraz odkryć błogość chwili obecnej. Uczy również niezwykłej sztuki znikania, polegającej na medytowaniu w celu wyłączania świadomości i zmysłów przez co możliwe jest wzniesienie się ponad swoje problemy, by móc je rozwiązać. Czytelnik pozna techniki medytacji buddyjskiej i ćwiczenia. Dodatkowo uświadomi sobie, jakie korzyści może uzyskać z cierpienia oraz jak zakotwiczyć umysł, który w praktykowaniu medytacji jest największą przeszkodą. Aby go okiełznać, Autor proponuje jedną z najbardziej użytecznych technik, a mianowicie uważność ciała.

Dlaczego prawdziwa, głęboka sztuka medytacji jest ważna?
Skupienie uwagi na chorym miejscu znajdującym się w ciele i obdarzenie go współczuciem oraz troską, wystarczy, by doprowadzić organizm do pełnej sprawności. Ponadto, dzięki temu, poznaje się różne techniki medytacji i świadomego oddechu, a także wkracza się na drogę do prawdziwego rozwoju i uzdrowienia duchowego. Pozwala to na osiągnięcie wyższego poziomu świadomości. Przewodnik ten sprawi, że podróż ku szczęściu stanie się zarówno zabawna, jak i satysfakcjonująca, pełna motywacji i pozytywnego myślenia. Odpowie na pytanie: jak nauczyć się medytować, by czerpać z tego największe korzyści. Dzięki temu czytelnik zapewni sobie rozwój osobisty, pozbędzie się negatywnych emocji i zyska nową energię do działania.
Doceniona i polecana przez innych

„W tym dobrze wykonanym i pouczającym dziele Brahm rzuca światło na duchową praktykę uważności.” (Spirituality & Practice)

„Ta książka jest nieocenionym towarzyszem twojej podróży do twojego prawdziwego ja, nie-ja, które leży na końcu ścieżki Buddy.” (BuddhaSpace)

„Z charakterystyczną prostotą, jasnością i humorem, urodzony w Wielkiej Brytanii tajlandzki mnich, Ajahn Brahm, oferuje receptę na leczenie niezadowolenia z naszego życia, bez względu na to, czy chodzi o nasze zdrowie, czy jakiekolwiek okoliczności, a nie nasze upodobania. Medytacja i praktyka uważności są proste i wystarczająco jasne dla nowych praktyków, a jednocześnie oferują głęboki wgląd dla tych z wieloletnim doświadczeniem. Brahm uczy nas „sztuki znikania” w bezruchu, co powoduje większe zadowolenie z życia. W tej właśnie chwili to recepta Ajahna Brahma na prawdziwy spokój i głębokie szczęście, jakim jest dar Dhammy!” (Toni Bernhard, autor książki dla osób przewlekle chorujących i ich opiekunów).
Wzniesienie się ponad trudności.

Więcej na:
https://studioastro.pl/

Od redakcji:

Praktykowana od wieków medytacja pozwala na wyciszenie, relaks umysłu, uświadomienie sobie wszystkiego, co jest wokół, docenienie tego. Praktyka uważności pozwala z kolei na zobaczenie istoty rzeczy takimi jakimi są, a nie takimi jak postrzega ją nasz dość uschematyczniony system myślenia. Uwolnienie? Książka zawiera wiele ciekawych wskazówek oraz podstawowych ćwiczeń pomocnych w praktykowaniu "znikania" z rzeczywistości.
Polecamy!

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Jak wykorzystać energię kwiatów?

Dzięki tej publikacji dowiesz się zarówno, dlaczego kwiaty są naszymi nieodłącznymi towarzyszami, jak również nauczysz się w pełni wykorzystywać zaklęty w nich potencjał. Okażą się one nieocenionym wsparciem i źródłem uzdrowienia ? zarówno dla Twojego ciała, jak i całego życia. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »