Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na październik 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 03.10.2018

 

 

 

Kościół na zakręcie
Tranzyt Jowisza przez znak Skorpiona wyciąga na światło dzienne wstydliwe, ukrywane tajemnice, mroczne sekrety i seksualne perwersje. Z dokładnością niemal co do dnia, wkraczając w październiku 2017 w znak Skorpiona, uruchomił lawinę skandali obyczajowych w Hollywood wokół producenta filmowego Harweya Weinstina, który przez długie lata wykorzystywał seksualnie młode aktorki. Okazało się, że nie tylko Weinstin molestował aktorki, ale że ten proceder jest powszechny w świecie show-biznesu. Jowisz w Skorpionie ujawnia kolejne zamiecione pod dywan tajemnice, mroczne, straszne fakty.

Ostatnia wizyta papieża Franciszka w Irlandii odbywała się w cieniu serii skandali związanych z ukrywaniem pedofilów w sutannach, przemocy seksualnej wobec dzieci, samotnych matek, zbuntowanej młodzieży z dysfunkcyjnych rodzin. Cały pontyfikat Franciszka nakłada się na gorący, dynamiczny i dramaturgiczny okres w dziejach Kościoła. Bergoglio został wybrany na tron piotrowy nie dlatego, że zapowiadał jakieś radykalne reformy. Był uważany za papieża „przejściowego”, kogoś, kto po pontyfikacie Jana Pawła II i Benedykta XVI w miarę spokojnie przeprowadzi Kościół przez niebezpieczne meandry kulturowych przeobrażeń. Tymczasem Franciszek okazał się papieżem bardzo głębokich zmian. Bergoglio zderzył się z potężnym lobby, zwanym mafią watykańską, które broni starych układów. Paradoksalnie, im bardziej Franciszek chce dokonać reform w Kościele, tym bardziej naraża go na kryzys, wstrząsy i zwroty. Jednak po tym, co zdarzyło się w Irlandii, USA, Niemczech, Francji, Holandii i innych krajach, czyli po ujawnieniu się bolesnych i wstydliwych dramatów z pedofilią księży w tle, nie da się już nic nie robić. Reformator Bergoglio nie ma jednak do końca czystego sumienia. Obowiązująca w Kościele od lat dwudziestych XX wieku instrukcja Crimen Sollicitationis wprowadziła instytucjonalną formę krycia pedofilów zakazując członkom kościoła zgłaszania przestępców seksualnych do państwowych organów ścigania, wprowadzając jednocześnie nakaz milczenia dotyczący tych aspektów. Bergoglio – jeszcze za poprzednich papieży – wiedział o skandalach seksualnych w kościołach południowoamerykańskim. Podobnie traktowany z niezwykłą czcią i bezkrytycznym uwielbieniem w Polsce papież Jan Paweł II przez cały swój pontyfikat praktycznie nic nie zrobił w celu oczyszczenia Kościoła z przestępców seksualnych, gdy pod jego bokiem jawnie działał przyjaciel papieża diaboliczny zbrodniarz seksualny, jakim był założyciel Legionów Chrystusa Marcial Maciel Degollado, który gwałcił nawet własne dzieci, przy bezczynności sekretarza JP II kardynała Stanisława Dziwisza, który starannie ukrywał przed papieżem informacje o tych przerażających nadużyciach. Papież Franciszek wkraczając na tron piotrowy jednak uświadomił sobie, że musi coś uczynić, gdyż skandale zniszczą Kościół. W horoskopie papieża Bergoglio Uran tranzytuje Medium Coeli horoskopu urodzeniowego, co sprawia, że Franciszek czuje silną determinację, aby dokonać przełomu, zrobić „coś” mocnego, coś rewolucyjnego, co właśnie jest domeną Urana. Ale to nie będzie takie proste. Jednocześnie przez Imum Coeli horoskopu intronizacji papieża wędruje twardy i kryzysowy Saturn niosąc konfrontację z oporami i blokadami konserwatywnego betonu kościelnego oraz mafii watykańskiej, która boi się zmian już nie tylko na polu obyczajowym, gdyż jej interesy mogą poważnie ucierpieć przez reformy Franciszka, który chce kościoła nie tylko bardziej liberalnego, ale także bardziej transparentnego i uboższego.
 
 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

8 kroków do pozbycia się bólu pleców. Naturalne metody na dolegliwości pleców szyi ramion bioder kolan i stóp

Wiele osób skarży się na bóle pleców, ramion, szyi czy stawów. Podstawową przyczyną takich dolegliwości jest układ mięśniowo-szkieletowy, który sami nieprawidłowo eksploatujemy. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »