Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na październik 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 03.10.2018

 
 
 
 
 
Jednak papieskie działania reformatorskie – nawet odważne i daleko idące – nie uzdrowią Kościoła. Problem jest bowiem systemowy. Przyczyną patologii związanych z seksualnością (pedofilia, ukryty homoseksualizm księży, nieformalne związki hetero i homoseksualne) tkwią z celibacie. Wszystkie bez wyjątku religie chcą kontrolować ludzką seksualność, tę potężną energię i ogromnie ważną potrzebę. Panowanie nad seksualnością daje bowiem wielką władzę nad człowiekiem i jego zachowaniami, więc jest skutecznym narzędziem manipulacji ludźmi. Celibat stał się powszechnie obowiązującym prawem kościelnym dopiero w XVI wieku w ramach uchwał Soboru Trydenckiego, choć do Kościoła wkraczał już od VIII wieku. W przypadku Kościoła katolickiego celibat nie został wprowadzony ze względów czysto religijnych, mimo, że takie argumenty przyświecały strażnikom doktryny. Posiadanie rodziny przez księży niosło poważny problem związany z dziedziczeniem majątków, co spowodowałoby, że Kościół ponosił znaczące koszty. Celibat pozwalał zachować posiadanie dóbr w ramach instytucji. Niósł jednak szereg toksycznych konsekwencji.
 
 
Wybitny niemiecki teolog Hans Küng, przyjaciel Josepha Ratzingera – papieża Benedykta XVI – który był niezwykle ważnym uczestnikiem Soboru Watykańskiego II, w latach dziewięćdziesiątych sporządził na zamówienie niemieckiego episkopatu raport dotyczący kwestii obyczajowych w Kościele, ze szczególnym uwzględnieniem narastającego problemu pedofilii. Raport był wstrząsem dla niemieckiego Kościoła. Küng – wybitny umysł, wielki uczony, a zarazem duchowny, postulował, by znieść celibat. Tego było jednak za wiele, więc święte oficjum pod wodzą swojego przyjaciela – kardynała Ratzingera, prawej ręki Jana Pawła II, potępiło tezy Künga i zawiesiło go w funkcjach kapłańskich i naukowych. Mimo to lawina ruszyła  i w kolejnych episkopatach zaczęły wybuchać skandale, ostatnio w kościele chilijskim, gdzie papież zwolnił cały episkopat. Na naszych oczach widzimy zatem powolny proces osłabienia potęgi Kościoła Katolickiego, który zapewne nie zniknie, ale którego supremacja, władza i pozycja mocno się osłabi, a może nawet i całkiem upadnie.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Narzędzie bogów i władca Bali

Żywy, groźny, święty - tak w największym skrócie można opisać Wulkan Gunung Agung, najwyższy szczyt Bali. Jego wysokość sięga do 3142 m n.p.m. Swoim wielkim trzonem góruje on nad wyspą przypominając mieszkańcom o potędze bogów. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2019

Nowy rok zaczynamy dwoma ważnymi zaćmieniami - Słońca i Księżyca oraz ciężkim półkrzyżem na pełni. Wygląda na to, że czekają nas duże i niezbyt przyjemne zawirowania. O tym, co nas czeka w styczniu pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej prognozie na styczeń 2019.
więcej »