Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na wrzesień 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 30.08.2018

 
 
 
 
 

Kluczowa oczywiście jest rozkręcająca się kampania wyborcza do samorządów. Po zwycięstwie w wyborach parlamentarnych i prezydenckich aktualna opozycja była niemal bezradna wobec medialnej, propagandowej, zmasowanej siły rządzącego obozu. Jesień, kampania wyborcza, dynamika procesów politycznych sprzyja opozycji. Wynik wyborów samorządowych nie będzie zerojedynkowy, ale wybory uznane zostaną za porażkę Prawa i Sprawiedliwości. W horoskopie wyborów władca ascendentu – Wenus (reprezentuje „władzę”) znajduje się wyjątkowo niekorzystnej pozycji – wygnaniu w znaku (Skorpion) i w domu (dom I). Mars reprezentujący descendent (partnera władzy – opozycję) też jest w słabej pozycji, gdyż w domu IV (upadek), ale w bilansie pozycja Wenus jest „gorsza”, więc zapowiada to niewielkie zwycięstwo opozycji. W dużych miastach wygrają kandydaci opozycji lub niezależni, w sejmikach PiS zabraknie większości do budowania koalicji, ale PiS odbije kilka sejmików. Jednak zwycięstwo opozycji może okazać się pyrrusowe. Niekoniecznie przełoży się to na odwrót dobrej zmiany lub złagodzenie kursu politycznego. Może być nawet przeciwnie i rozkręci się kolejny etap rewolucji, która została rozpoczęta w roku 2015. 

Kolejne kluczowe pytanie – czy Trybunał Sprawiedliwości UE zdąży zablokować „reformy” sądownictwa? Widząc szaleńcze tempo obecnej władzy, która postanowiła zdecydowanie odbić Sąd Najwyższy, wydaje się, że TSUE nie zdąży. Jednak trzeba pamiętać, że unijne młyny mielą wolno. Najprawdopodobniej PiS przepchnie zmiany w Sądzie Najwyższym. Mimo to, wersja z filmu Miś, czyli „nie mam pana płaszcza i co mi pan zrobi?” nie przejdzie. Przez IC horoskopu polskiej akcesji do Unii Europejskiej mamy tranzyt Urana, co na pewno nie zapowiada spokoju i stabilizacji. Bruksela za wszelką cenę unika politycznego zwarcia z Warszawą obawiając się porażki, zamieszania przed przyszłorocznymi wyborami, oraz rozkręcenia antyeuropejskich nastrojów w kraju, którego społeczeństwo ma najbardziej proeuropejskie przekonania. Jednak sytuacja przypomina kapitana wielkiego okrętu, który widzi górę lodową, ale nawet nie próbuje nic robić, bo nieuchronnie okręt musi na nią wpaść. Tranzyt Urana przez IC horoskopu akcesji Polski do UE zapowiada potężny konflikt, awanturę, spór i coś, co wydawało się czystą abstrakcją w tak prounijnym kraju – wykonania pierwszego wyraźnego kroku w kierunku Polexitu. I tak jak, premier Cameron rozpisując referendum w Wielkiej Brytanii nie miał zamiaru wychodzić z UE, tak samo obecna władza nie chce opuszczać Unii, ale „niechcący” do tego zmierza ku uciesze tysięcy prorosyjskich lobbystów z prawej strony polskiej sceny politycznej. Polska powoli stacza się w stronę autorytarnego systemu politycznego, zanikającej demokracji, upadającego trójpodziału władz. Proces ten nie jest jednak nieunikniony, a jesienią ujrzymy pierwszy znak sygnalizujący odwrót od tej ponurej wizji.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Możesz czynić cuda

Według bestsellerowej Autorki New York Timesa cudem jest każda zmiana sposobu negatywnego sposobu myślenia. Ty również możesz świadomie czynić małe zmiany prowadzące w konsekwencji do cudownych życiowych przełomów. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »