Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na wrzesień 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 30.08.2018

 
 
 
 
 

Świat we wrześniu
Mija dziesięć lat od upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers. Ten moment – 15 września 2008 roku – był zarazem początkiem wielkiego światowego kryzysu ekonomicznego, najgłębszego od blisko stu lat. Konsekwencje tegoż kryzysu były dramatyczne. Zapaści ekonomicznej w USA towarzyszył kolaps w Europie, który doprowadził Grecję do stanu faktycznego bankructwa. Nałożyło się to jeszcze na wędrówkę uchodźców z Syrii po wojnie domowej, co okazało się potężnym wstrząsem dla Unii Europejskiej. Dziesięcioletni okres, który minął od początku wielkiego kryzysu, był zarazem najdłuższym interwałem ekonomicznej hossy w znanej nam współcześnie historii. Jest to niepokojąca wiadomość, gdyż nasila się niebezpieczeństwo, że nadchodzący – nieuchronny – kryzys – będzie nie mniej dotkliwy, jak ten z roku 2008, a może nawet i głębszy. Pewnego rodzaju zapowiedzią tego zwrotu jest tranzyt Plutona przez MC horoskopu Dow Jonesa.

We wrześniu na niebie mamy dwa typy układów. Pierwsze są harmonijne i stabilizujące. Jest to tzw. bisekstyl, który trwa od czerwca i był już przeze mnie omawiany. Częściowo harmonijną, choć mającą zarazem dynamiczny charakter, będzie tzw. trójkąt syntetyczny, złożony z harmonijnego sekstyla Neptuna w Rybach do Plutona w Koziorożcu, równie łagodnego trygona Plutona do nowiu w Pannie (09.09). Nów zaś będzie w opozycji do Neptuna, więc emocji i napięć też nie zabraknie. Układ ten przyniesie pogodowe zawirowania, polityczne zamieszanie, skandale, sensacje oraz polityczny zwrot. Zdecydowanie ostrzejszym, a nawet wstrząsowym, układem będzie półkrzyż znaków kardynalnych na pełni 25.09, gdzie pełnia znajdzie się w kwadraturze do Saturna. Końcówka września nie będzie zatem spokojna, co zauważymy na rynkach finansowych i w polityce. Zaostrzyć się może sytuacja międzynarodowa, co jest zapowiedzią kolejnych odsłon w wojnach handlowych i celnych. Niepokojące sygnały dobiegają z gospodarki tureckiej, z Brazylii, RPA, Argentyny. I choć w drugiej połowie sierpnia nadeszło uspokojenie na rynkach, jest to tylko cisza przed burzą.

Prezydent Donald Trump otrzymał w sierpniu dwa potężne i dotkliwe ciosy, jakimi było oskarżenie szefa jego kampanii wyborczej Paula Manaforta, oraz jego prawnika Michaela Cohena. Trump ma za sobą wielkie zwycięstwa i sukcesy, trwałe, stabilne poparcie, ale także masę kłopotów, które są konsekwencją m.in. zeszłorocznego zaćmienia Słońca na jego ascendencie. Póki co jednak, na razie nie widać, by doszło do jego impeachmentu. Radykałowie, nacjonaliści, skrajna prawica, religijni fundamentaliści, populistyczni demagodzy i dyktatorzy – te nurty trzymają się mocno i na razie nic ich nie osłabia. Co więcej, pojawiają się nowi populiści, którzy zdobywają kolejne przyczółki. 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Diagnostyka karmy część 9: Podręcznik przeżycia!

Ta książka jest niczym balsam dla duszy. Jest w niej pokazana droga do połączenia się człowieka z Bogiem. Ma ona wielką moc i daje poczucie światła. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »