Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Ajurwedyjskie korzenie Reiki. Część II

Autor Krystyna Włodarczyk - Królicka, 22.04.2010

Zaprezentowane w I części artykułu wiadomości o energetyce ciała człowiek mogą posłużyć do próby interpretacji i wyjaśnienia podstawowych założeń metody Reiki.

To, co odróżnia metodę Reiki od innych metod uzdrawiania czy bioenergoterapii to przede wszystkim założenia dotyczący przyczyn powstawania chorób i problemów ze zdrowiem a także sposoby rozwiązywania tych problemów

Staro japońskie słowo „REIKI” oznacza w dosłownym tłumaczeniu „uniwersalną energię życia ”. Energia życia przepływa przez wszystko co istnieje, ożywiając, tworząc i bezustannie odnawiając. Energia witalna, energia wewnętrzna, oddech, wola, siła wewnętrzna organizmu to najczęściej używane znaczenia tej energii. Jej nie zahamowany, swobodny przepływ przez ciało człowieka gwarantuje jego zdrowie fizyczne , psychiczne i emocjonalne. Biorąc pod uwagę człowieka- w jego energii własnej (ki) wyróżnia się warstwy składowe ( wszystkie natury energetycznej) takie jak : ciało fizyczne i ciała subtelne tj. ciało eteryczne, ciało astralne i ciało mentalne. Każde z nich przenika pozostałe i wibruje z określoną dla siebie częstotliwością.
Bywa jednak, że np. wskutek negatywnych emocji, zmartwienia, żalu czy przeżywanego silnego stresu , swobodny przepływ energii życiowej zostaje zablokowany, wtedy pojawia się choroba, a człowiek potrzebuje pomocy. Im dłużej trwa blokada tym choroba jest cięższa a objawy poważniejsze. Pomocy może szukać u terapeuty Reiki, który w czasie zabiegu jest w stanie skierować odpowiednio strumień energii życiowej w celu pobudzenia sił obronnych organizmu, usunąć blokady i przygotować system immunologiczny do samo leczenia. Dużą role integralnych tym procesie odgrywają ciała subtelne dlatego do zadań terapeuty należy zapoznanie pacjenta z Regułami Życia opracowanymi przez Mikao Usui i zachęcenie go do ich przestrzegania. Reguły te znane są każdemu adeptowi Reiki, ale proponuję spojrzeć na nie z punktu widzenia energetyki i pracy czakr tzn. pamiętając, że każda czakra prawidłowo działająca aktywizuje także odpowiadające jej sfery życia psychicznego.

1. Właśnie dziś nie złość się - czakra serca i splotu słonecznego - ciało emocjonalne
2. Właśnie dziś nie martw się - czakra serca - ciało mentalne
3. Szanuj rodziców, nauczycieli, ludzi starszych- czakra korzenia, czkra splotu słonecznego – ciało eteryczne
4. Uczciwie zarabiaj na chleb – czakra krzyżowa, czakra serca- ciało mentalne
5. Bądź wdzięczny za wszystko- czakra korony – ciało duchowe

Drugim integralnym i specyficznym elementem dla tej metody jest tzw. rytuał inicjacyjny, który wykonuje Mistrz i po przejściu którego terapeuta może rozpocząć samodzielne wykonywanie zabiegu. Rytuał inicjacyjny, znany jest tylko mistrzom i nauczycielom Reiki. Tradycyjnie przekazywany jest w ścisłej tajemnicy , ustnie, od jednego mistrza do drugiego. Zawiera znaki, słowa i najważniejsze „energię duchową”. To dzięki niej mistrz jest w stanie przygotować przyszłego terapeutę na przepływ Uniwrsalnej Energii Życia, która usunie powstałe w organizmie blokady, otworzy centra energetyczne i niezwykle skutecznie zharmonizuje wszystkie ciała subtelne. . Rytuał inicjacyjny przeprowadzony przez mistrza i nauczyciela Reiki daje efekt porównywalny z tym, który uzyskujemy np. w jodze czy Qigong dzięki wieloletnim ćwiczeniom, czy wieloletnim medytacjom.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               

Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Szaman Ketuta - słynny balijski czarodziej

Jedz, módl się i kochaj Elizabeth Gilbert stanowiła początek światowej kariery balijskiego wróżbity i uzdrowiciela szamana Ketuty. Jednakże niewiele osób wie o tym, że na wyspie był on znany już od wielu lat. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »