Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Ajurwedyjskie korzenie Reiki. Część II

Autor Krystyna Włodarczyk - Królicka, 22.04.2010

 

 

Inicjacje są jak „duchowe” klucze które otwierają poszczególne zamki. To porównanie nie jest przypadkowe. Określony zamek może otworzyć tylko ten , a nie inny klucz. Nie są to znaki przypadkowe. Tylko oryginalny i wierny tradycji znak rytuału inicjacyjnego uruchamia daną czakrę .Dlatego tak ważna jest wierność tradycji i linia przekazu. Ajurweda zwracała zawsze uwagę na bliskość źródła. Im dalej od źródła tym woda może być bardziej zanieczyszczona. Im dalej od źródła tym kopia znaku może być, zupełnie nieświadomie przekształcona.
Oczywiście zamki można otwierać nie tylko oryginalnym kluczem ale np. wytrychem. Ale grozi wtedy zniszczenie zamka a w przypadku Reiki rozbicie czakr i dysharmonia ciał subtelnych. Powrót do normalnego funkcjonowania jest potem niezwykle trudny, co nie znaczy ,że nie jest możliwy.
Trzeci element to specjalne , szczególne układy rąk terapeuty i specjalnie dobrane miejsca energetyczne na ciele pacjenta gwarantujące odpowiednią częstotliwość przekazywanej energii. Ta część metody wymaga od terapeuty wiernego, pamięciowo-kinestetycznego opanowania tych pozycji i następnie równie wiernego odtwarzania.
Z doświadczeń Mistrzów Reiki wynika, że Energia Uniwersalna płynie od czakry korony poprzez czakrę serca do dłoni terapeuty. Poprzez dłonie do czakr pacjenta. To stan czakry serca terapeuty decyduje o tym jaki strumień dotrze do potrzebującego.
Z czakrą serca bezpośrednio związany jest zmysł dotyku. Stąd też uzasadnione jest zwrócenie ogromnej uwagi na dotyk. Istnieje oczywiście możliwość przekazu energii na odległość ale
szczególnie preferowane są zabiegi bezpośrednie bo właśnie delikatny, subtelny, troskliwy dotyk uaktywnia, z kolei czakrę serca pacjenta.
Jednak podstawowym warunkiem przekazu jest całkowita wewnętrzna otwartość terapeuty na przekaz a jego serca na miłość i chęć pomocy – otwarta czakra korony.

Zakończenie.
Korzystanie z energii Reiki, wspiera człowieka w każdym dobrym działaniu. Wzmacnia pozytywne intencje i twórcze myśli. Korzystający z Reiki mają wzrastające poczucie bezpieczeństwa i ochrony, bowiem energia Reiki, jeśli pozwalamy jej działać równoważy nas na wszystkich poziomach naszego istnienia: Ciała, Umysłu i Ducha..
Dwa aspekty terapii Reiki są szczególnie istotne. Po pierwsze to fakt ,że terapia Reiki może stanowić znakomite uzupełnienie terapii konwencjonalnej jako metoda wspomagająca a nie alternatywna. Stąd tak wielu lekarzy znających i praktykujących ta metodę. A po drugie to to, że może się jej nauczyć każdy, oczywiście pod okiem doświadczonego i uprawnionego Mistrza, i stosować dla siebie i najbliższych.
W czasie wieloletniego stosowania i propagowania Reiki obserwowałam wielokrotnie, że rzetelnie wykonywane zabiegi- zgodnie z tradycyjnym przekazem, przy zachowaniu reguł życia sformułowanych przez Mikao Usiu dają wspaniałe rezultaty. Przynoszą nie tylko ulgę w cierpieniu, zmniejszenie poziomu bólu, ustąpienie dolegliwości chorobowych, ale przede wszystkim dają uczucie odzyskania wewnętrznej harmonii, ładu, spokoju, wzrostu wewnętrznej mocy i radości istnienia.

Głęboko wierzę, że imperatyw bycia dobrym tkwi bardzo mocno w każdym człowieku. Jestem przekonana, że Reiki jako Uniwersalna Energia Życia - twórcza i pozytywna, wzmacnia go. Jej działanie oczyszcza serce z nienawiści uprzedzeń, zgorzknienia. Daje zdolność kochania siebie i innych. Pomaga leczyć rany duszy i ciała. Po spotkaniu z Reiki człowiek nie wstydzi się być dobrym i z szacunkiem traktować spotykanych w życiu ludzi.


II część referatu wygłoszonego na Kongresie „Bioterapia, Naturoterapia, Radiestezja- perspektywy rozwojowe”, Warszawa 26-27 04.2005.

Krystyna Włodarczyk - Królicka z naturalnymi metodami terapii jest związana od 1982 r., pracując we Wrocławskim Klubie Parapsychologii, Centrum Terapii Naturalnej i Studium Edukacji Ekologicznej. Zgłębiła gruntownie tajniki radiestezji, biomagnetyzmu, jogi, akupresury, shiatsu i medycyny ajurwedyjskiej. Poznała tez różne metody i techniki medytacyjne. Posiada stopień mistrzowski Reiki.

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

»


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »