Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na sierpień 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 02.08.2018

 
 
 
 
 

Kraj
Tracą czas ci wszyscy, którzy liczą na to, że na ulicach wyjdą tłumy w obronie niezależności sądownictwa i trójpodziału władz. Po ogłoszeniu staniu wojennego z dziesięciomilionowego ruchu Solidarności pozostała garstka kilkuset, może kilku tysięcy, ludzi, którzy kontynuowali działania wolnościowe i prodemokratyczne. Reszta albo się przestraszyła, albo po prostu postawiła na przetrwanie, bo przecież jakoś „żyć trzeba”. Dołączyła do tego grupa konformistów, a także ludzi, którzy stracili nadzieję, że w ogóle coś mogą zrobić. Podobnie sytuacja wygląda dziś i dzieje się to nie tylko w Polsce. Populiści i dyktatorzy umacniają się w wielu krajach rozmontowując system demokratyczny – w Rosji, na Węgrzech, w Turcji. Dzieje się to przy bierności, a nawet cichym poparciu, dużej części obywateli tych krajów. W sierpniu sytuacja w kraju podąża w kierunku stabilizacji, co nie będzie specjalnie optymistyczną wiadomością dla opozycji, dobrą zaś dla rządzącej „dobrej zmiany”. Wygasną zatem protesty związane z obaleniem niezależności sądownictwa, protestujący ludzie się rozejdą do domów, leniwy wakacyjny nastrój wygra z gorączką wiecową. Nie oznacza to jednak, że już po zabawie, że rządzący mogą ogłaszać ostateczny tryumf. Opozycja ciągle liczyła na to, że unijne instytucje „coś” zrobią w kwestii upadającej demokracji w Polsce. Ale do tej pory działania te były słabe, symboliczne, skoncentrowane jedynie na apelach, pismach, kolejnych wizytach, z których nic nie wynikało. Unia nie chciała rozkręcać ostrej kampanii przeciwko Polsce bojąc się, że w ten sposób wzmocnią antyunijny elektorat. Ta bierność wynikała również z pewnego, właściwie słusznego, założenia, że Polacy muszą swoje sprawy sami rozwiązać, gdyż UE to klub gentelmanów w którym wszyscy przestrzegamy ustalonych wcześniej zasad, a nie wojskowy obóz z obowiązkową musztrą. Kiedy jednak opozycjoniści mówili: „nie, aż tak daleko władza nie pójdzie”, „tego już się nie ośmielą uczynić”, sprawy poszły ostro i szybko. Jednak tym razem sytuacja zabrnęła daleko. W horoskopie polskiej akcesji do Unii Europejskiej Uran dokonuje tranzytu Imum Coeli. Jest to najmocniejszy, najostrzejszy, najtwardszy aspekt w tymże horoskopie od czasu jego powstania (rok 2004). Wygląda zatem na to, że Bruksela będzie zmuszona do bardziej stanowczych działań i być może Trybunał Sprawiedliwości UE zrobi to, czego tak bardzo obawia się Komisja Europejska – nazwania zmian w Polsce atakiem na wolność, demokrację i konstytucję.

Dość osobliwie w kontekście tych wydarzeń wygląda sytuacja prezydenta Dudy, który w zeszłym roku ograł opozycję wetując ustawy niszczące niezależność sądownictwa. Tym razem bez wahania i karnie podpisał niemal identycznie destrukcyjne ustawy. Duda musiał też przełknąć gorzką pigułkę w postaci odrzucenia jego pomysłu z referendum. Prezydent miał właściwie bardzo dobry czas od momentu jego elekcji latem 2015 roku. Jego pozycja była dość stabilna, a notowania wysokie. W jego horoskopie zaczęła się jednak seria trudnych układów. W sierpniu Saturn znajdzie się w opozycji do urodzeniowych Wenus i Marsa, co sprawi, że Duda odczuje w postaci osłabienia jego autorytetu i prestiżu.

Wszakże ważniejszych wydarzeń na krajowym podwórku możemy się spodziewać dopiero we wrześniu, gdy ruszy kampania do wyborów lokalnych.

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Zdrowe kości. Jak samodzielnie zapobiec osteoporozie i cofnąć jej skutki

Co czwarta kobieta po pięćdziesiątym roku życia ma objawy osteoporozy. Choroba ta nie omija również mężczyzn. Autorka miała problemy z kośćmi, a teraz cieszy się wspaniałym zdrowiem i dzieli się z Tobą swoim doświadczeniem. Książka ta jest wynikiem jej wieloletnich badań nad przyczynami powstawania oraz sposobami leczenia tej choroby. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2019

Ciekawy i mocny układ trzech ważnych figur sprawia, że w nadchodzących tygodniach nuda i stagnacja nam nie grozą. Jakie są konsekwencje wyborów do Parlamentu Europejskiego? Jaka nas czeka jesień polityczna? Zapraszam do lektury prognozy na czerwiec 2019.
więcej »