Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na sierpień 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 02.08.2018

 
 
 
 
 

Problem nawet nie polega na tym, że ludzie mają sądy i sędziów głęboko gdzieś, że jest im to obojętne. To wcale nie jest tak, że jakaś zdecydowana większość chce odwetu na sądach i sędziach. Większość po prostu nie rozumie, że to, co wyprawiają pisowcy, to czyste zło. Tak, jak poniewierana i bita partnerka przemocowego psychopaty nie wie, że to co się dzieje, to zło, że tak nie wolno. Jej nie jest to obojętne, ale ona nie rozumie, że to co się dzieje w jej związku to zło i przemoc. Arabskie kobiety wcale nie protestują, że muszą chodzić w tych szmatach. One naprawdę w nich chodzą, bo tak chcą. Albo inaczej - bo nie wiedzą, że nie muszą, że mają prawo wyboru, że powinny je mieć. To, że w Polsce jest dużo - powiedzmy 20-30% ludzi o mentalności niewolników, pańszczyźnianych chłopów, naprawdę nieszczęśliwych, zagubionych, przerażonych, żyjących w lęku przed światem, szybkimi zmianami, uciekających przed wolnością. Trudno. Są i będą. Nie ma sensu ich zmieniać, rozmawiać z nimi, wysłuchiwać ich, do czego zachęcają naiwni symetryści. Ich trzeba zostawić samych sobie, niech sobie żyją w swoim świecie zbudowanym z lęków. Takie postępowanie jest proponowane wobec alkoholików, których nie należy ratować, ale pozwolić im doświadczyć konsekwencji swoich zachowań, picia, swojego schematu myślenia. Dawanie im władzy, prestiżu, wysłuchiwanie ich i próby rozumienia, to całkowicie stracony czas. To wejście w toksyczną grę opartą na manipulacji, to symboliczne leczenie alkoholika wódką. To czego potrzeba zwolennikom demokracji to zjednoczenie się, wspólne działanie, mobilizacja, aktywność, praca nad otoczeniem, tworzenie kółek, klubów, wspieranie wątpiących. Pisowców trzeba zostawić samych sobie. Szkoda na nich czasu. Patrząc na zaćmienie z psychoanalitycznego, opartego na psychologii procesu, punktu widzenia, zaćmienie pozwala nam spojrzeć w swój cień, lęk, w nasze demony. Demony się właśnie ujawniają. Nie mają strasznych zębów, buchających siarką nozdrzy, przerażających oczu. Mają twarz obojętności, konformizmu, wygody, świętego spokoju, chęci powrotu do strefy komfortu.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Możesz czynić cuda

Według bestsellerowej Autorki New York Timesa cudem jest każda zmiana sposobu negatywnego sposobu myślenia. Ty również możesz świadomie czynić małe zmiany prowadzące w konsekwencji do cudownych życiowych przełomów. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2018

O tym, jak wybuchają wojny, czyli konflikt na Morzu Czarnym, o ostrym półkrzyżu, nadciągającym kryzysie ekonomicznym - pierwsze podsumowania mijającego roku. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień 2018.
więcej »