Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na czerwiec 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 02.06.2018

 
 
 
 
 
Jaką jednak rewolucję przyniósł tranzyt Urana przez Słońce chrztu w roku 1935, który zakończył się w roku 1942? Toż to czas wojny, niemieckiej okupacji, a nie żaden rewolucyjny zryw. Ten proces jednak miał miejsce i to dużo głębszy, niż nam się wydaje. Kilka lat temu ukazał się głośny esej Andrzeja Ledera „Prześniona rewolucja”, który przeanalizował zmiany społeczne w Polsce w XX wieku. Leder pisał o bolesnym spadku dysfunkcyjnych, anarchicznych, toksycznych i opresyjnych stosunków społecznych, jakie miały miejsce w Polsce przez całe stulecia. Chodzi o system pańszczyźniany, w którym około 70% ludzi żyjących na terenie ówczesnej Rzeczpospolitej żyło w niewolniczym systemie pańszczyzny, a zamrożone relacje kompletnie niewydolnego i głęboko niesprawiedliwego systemu trwały przez wieki. Nie zmieniło tego nawet zniesienie pańszczyzny po Powstaniu Styczniowym, a nawet odzyskanie niepodległości. Archaiczne struktury stanowe, mityczna rola byłej szlachty, brak nowoczesnego mieszczaństwa, którego reprezentantami byli Żydzi, fatalna pozycja chłopów – to wszystko trwało w najlepsze. Leder pisze o tym, że tak naprawdę miała miejsce gigantyczna, radyklana rewolucja społeczna, która wręcz zmiotła stare porządki trwające przez wieki. Dokonali jej (jak zwykle w polskich dziejach) nie Polacy, ale czynniki zewnętrzne – hitlerowskie Niemcy, oraz radziecki komunizm. Niemcy wyniszczyli Żydów – silne zaplecze intelektualne, zaczątek nowoczesnego mieszczaństwa. Komuniści poprzez reformę rolną praktycznie zakończyli dziejową rolę szlachty w polskiej historii. Arystokracja oczywiście nie zniknęła. Przeobraziła się w inteligencję i to już w XIX wieku. Ta „prześniona” (niezauważona) – jak ją nazywa Leder – rewolucja oczywiście nie uczyniła z Polski raju na ziemi, nie rozwiązała starych problemów. Co więcej, nie uwolniła nas od toksycznych schematów relacji pan-niewolnik, które pokutują w polskiej mentalności. Ale zmiany te są nieodwracalne i radykalne – no i właśnie na skutek tego, że miały miejsce w latach 1935-1942 (wędrówka Urana przez Byka i X dom chrztu) dokonały się i w pewnym sensie trwają nadal. 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Ciało umysł dom

Dom to twoja oaza spokoju, bo gdy przekraczasz jego próg, zostawiasz za sobą trudy dnia codziennego, problemy związane z życiem zawodowym, znajomymi czy dalszą rodziną. Łączy cię z nim silna energetyczna więź. Kiedy dokonasz w nim świadomych, pozytywnych zmian, zmienisz swoje życie na lepsze. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na wrzesień 2020

O drugiej fali epidemii covid-19, białoruskim przebudzeniu, układzie latawca na pełni Księżyca, horoskopie zaprzysiężenia prezydenta Dudy i innych ciekawych wydarzeniach w prognozie wideo na wrzesień 2020.
więcej »