Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Kuchnia Książki

Syberyjskie orzeszki piniowe. Cudowny lek z tajgi

Autor Wydawnictwo Vital, 10.05.2018              Syberyjskie orzeszki piniowe. Cudowny lek z tajgi

Dlaczego orzeszki piniowe?

Orzechy zalicza się do najbogatszych w witaminy oraz najzdrowszych produktów żywnościowych. Zawierają one wszystko, oprócz światła słonecznego, czego roślina potrzebuje do prawidłowego wzrostu. To właśnie w nich znajduje się to, co najcenniejsze.
Orzechy sosny syberyjskiej – lek chroniący serce

Wiele badań potwierdza fakt, że już dwie łyżeczki orzechów cedrowych dziennie zmniejszają ryzyko śmierci spowodowanej zawałem serca nawet o 47 procent, a prawdopodobieństwo zachorowania na choroby układu krążenia obniżają o 30 procent. Te spektakularne wyniki są rezultatem długoterminowych badań przeprowadzonych na setkach uczestników – „The Physicians’ Health Study” oraz „The Nurses Health Study”. Za ochronę serca odpowiadają kwasy alfa-linolenowe, kwasy tłuszczowe omega 3, magnez, wapń oraz witamina E – w skoncentrowanej dawce znajdują się one właśnie w orzechach syberyjskich. Orzeszki piniowe zmniejszają również ryzyko zachorowania na Alzheimera nawet o 76 procent. Mają także działanie hamujące rozwój próchnicy zębów.

Olej cedrowy obniża ciśnienie
Kolejne badania naukowe potwierdziły, że zażywanie zaledwie dwóch łyżeczek oleju cedrowego dziennie przez okres trzech miesięcy, obniża zbyt wysoki poziom tłuszczów we krwi nawet o jedną trzecią oraz poziom tak zwanego złego cholesterolu LDL średnio o jedną piątą procent i powoduje znaczny wzrost dobrego cholesterolu HDL. U pacjentów ze zbyt wysokim ciśnieniem odnotowano załagodzenie skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi. Obniżyła się także o 9,8 procenta wartość indeksu BMI. Takie wyniki z pewnością należy uznać za spektakularne.

Wszechstronnie działający lek
Syberyjskie orzechy cedrowe są tak zwanym adaptogenem, czyli w dużym uproszczeniu wszechstronnym lekiem działającym profilaktycznie, wzmacniającym układ odpornościowy, nerwowy oraz pracę serca. Warto przypomnieć, że zarówno one, jak i olej z nich wytworzony smakują wyśmienicie i zawierają prawdziwy koktajl prozdrowotnych substancji. Z kolei drewno cedrowe umieszczone w mieszkaniu pochłania negatywne jony, a zawarte w nim olejki eteryczne nadają piękny aromat lasu całemu pomieszczeniu. Dzięki niemu możemy chociaż przez chwilę poczuć się jakbyśmy byli pośród sosen.
Składniki odżywcze w małym ziarenku

Orzechy cedrowe zawierają:
– trzykrotnie więcej witaminy E niż olej kokosowy, a także pięciokrotnie więcej niż oliwa z
oliwek,
– dwunastokrotnie więcej magnezu niż brokuły, sześciokrotnie więcej niż banany oraz
czterokrotnie więcej niż szpinak oraz ziarno prosa,
– pięciokrotnie więcej żelaza niż szpinak oraz dwuipółkrotnie więcej niż wątroba wołowa,
– dziesięciokrotnie więcej fosforu niż mleko,
– pięciokrotnie więcej witaminy K niż kurze jajko,
– dwa razy więcej manganu niż płatki owsiane i trzy razy więcej niż pełnoziarnista pszenica,
– więcej wapnia niż ziemniaki,
– trzykrotnie więcej cynku niż płatki owsiane,
– czterokrotnie więcej kwasów gamma-linolenowych (GLA) niż nasiona konopi.
Poznaj leczniczą moc cedru.

Więcej na:
http://www.studioastro.pl/
http://wydawnictwovital.pl/
http://vitalni24.pl

Od Redakcji:
Czy znasz sekret witalności mieszkańców Syberii? Nowość wydawnictwa Vital Syberyjskie orzeszki piniowe Barbary Simonsohn to publikacja odkrywająca przed nami nową receptę natury na zdrowie. Sosna syberyjska to drzewo odporne na najsilniejsze mrozy i gorsze warunki atmosferyczne. I my możemy skorzystać z jej dobrodziejstw dzięki syberyjskim orzeszkom piniowym. Książka przedstawia zalety ich spożywania, opis właściwości odżywczych oraz szczegółową charaktertystykę preperataów leczniczych oraz kosmetyków do samodzielnego przyrządzenia. Na końcu przepisy na potrawy z orzeszków.

Polecamy!

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

O potędze manifestacji

W jaki sposób manifestujemy nasze pragnienia? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »