Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na maj 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 30.04.2018

 

 

 

 

Rewolucja kotletów, czyli Uran w Byku
Przez całe dzieje ludzkości znano jedynie siedem planet, aż do momentu, gdy odkryto Urana i potem kolejne planety. Uran został odkryty przez sir Williama Herschela w 1781 roku, choć był on widziany podczas obserwacji nieba już wcześniej, ale ignorowany, jako planetoida lub kometa. Istnieje pewna ezoteryczna fenomenologiczna hipoteza zakładająca, że charakter czasów, w których odkryto planetę, odpowiada właśnie jej stylowi i sposobowi działania. Uran został odkryty w okresie rewolucji francuskiej, w epoce oświecenia. Stąd rewolucyjne, wstrząsowe, dynamiczne, burzliwe działanie Urana. Przyświecają zatem Uranowi hasła rewolucji francuskiej: „wolność, równość, braterstwo”. Oświecenie pojawia się zaś w jego naturze, jako konsekwencja rozwojowego, inspirującego, progresywnego, postępowego charakteru działania Urana w horoskopie, stymulującego nowoczesność, wyższą inteligencję, odkrywczość, iskrę geniusza.

Uran jest planetą dość dziwną, niezwykłą i oryginalną – podobnie jak rządzony przez niego znak Wodnika, gdyż tradycyjnie Wodniki uchodzą za oryginałów, buntowników, nonkonformistów, ekscentryków i wolne duchy. Odmienność Urana polega na jego poziomej osi obrotu, podczas, gdy pozostałe planety mają pionową oś obrotu. Uran zatem wygląda tak, jakby się toczył i jest zatem takim swoistym „dziwadłem” Układu Słonecznego. 
 
Przez ostatnich siedem lat Uran wędrował przez znak Barana, w którym zdążył siedmiokrotnie utworzyć kwadraturę z Plutonem, co wywróciło znane nam porządki, polityczne systemy i demokratyczny ład niemal całkowicie. Obserwujemy bowiem dramatyczny odwrót od liberalnych wartości i idei. Wygrywają zaś dyktatorzy, populiści i medialni demagodzy w stylu Putina, Erdogana, Orbana, Kaczyńskiego, Trumpa, Duterte, a także nacjonaliści, radykałowie i zwolennicy separatyzmów (Brexit, Katalonia) mocno sponsorowani przez kremlowskie służby specjalne. Baran – znak, w którym wędrował bohater naszej opowieści, raczej nie kojarzy się nam z braterstwem, pokojem, wolnością i powszechną miłością. W Baranie Uran nabrał wojowniczych cech, wiec gdy patrzyliśmy na hufce ONRu, nie do końca z takim to właśnie wodnikowym braterstwem się to kojarzyło. To było „braterstwo” bliższe właśnie ideom Barana. Podobne emocje i procesy społeczne obserwowaliśmy podczas poprzedniej wędrówki Urana przez Barana w latach 1928-1935. Też widzieliśmy karne hufce młodzieży z pochodniami, w brunatnych mundurach. I też demokraci uważali, że to niegroźne towarzystwo, które można wykorzystać do doraźnych politycznych gier. Doskonale wiemy, kto kogo wykorzystał i do czego. Oczywiście nie ma idealnych analogii, a sytuacja zawsze jest odmienna, więc niekoniecznie muszą się teraz rodzić wielkie totalitaryzmy, jak nazizm i komunizm.
 
Uran włada Wodnikiem, wygnany jest zaś w Lwie. Wyniesiony jest w Skorpionie, upada zaś w Byku. No właśnie… W połowie miesiąca Uran – na razie na sześć miesięcy – wkracza w znak Byka. Jeśli byśmy zatem poszli za interpretacją klasycznej astrologii uznającej godności planet, to Uran w Byku czuje się „źle”, gdyż jest w swoim upadku. Pojęcia „upadek, wygnanie i wyniesienie” należy traktować z dużym dystansem. To swoisty astrologiczny slang symbolizujący energetykę planety w pewnych jej określonych fazach. „Upadek” nie oznacza zatem, że czekają nas jakieś strasznie złe czasy. Upadek oznacza, że planeta działa słabo, nieefektywnie, z małym impetem, co czasem wcale nie musi być złe, wręcz przeciwnie. 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Uzdrawianie (część 1)

Osoby zainteresowane rozwojem osobistym napotykają często na pojęcie "uzdrawianie" lub metody uzdrawiające. Dzieje się tak często dlatego, że wiedza Dalekiego Wschodu przesiąknięta jest nauką o energii życiowej. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na listopad 2018

Uran wraca do znaku Barana, Jowisz zaś wkracza w znak swojego władztwa - w znak Strzelca. O tym, a także o mocnym półkrzyżu na pełni 23.11, piszę w prognozie na listopad 2018. Zapraszam do lektury.
więcej »