Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na maj 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 30.04.2018

 
 
 
 
 
 
 
Zupełnie inaczej wyglądała poprzednia wędrówka Urana przez znak Byka. Miała ona miejsce w latach 1850 – 1857. Na świecie trwał pochód technologicznego postępu. Stworzono podstawy fotografii, położono kabel telegraficzny przez Kanał La Manche między Anglią a Francją, opatentowano produkcję lodu, oraz rejestrację głosu. Nie mniej ciekawie działo się w opanowanej przez zaborców Polsce. Co mianowicie? Powstania, wojny, tragedie, kataklizmy dziejowe? Nic z tych rzeczy. W zapyziałej, zacofanej, biednej Polsce uruchomiono wtedy główne linie kolejowe, Ignacy Łukasiewicz konstruuje lampę naftową, patentuje rafinację ropy, zakłada pierwszą rafinerię ropy na świecie, w Łodzi powstają wielkie zakłady przemysłowe Lippopa i Scheiblera, w Krakowie ma miejsce pokaz działania światła elektrycznego, w Warszawie budowana jest sieć latarń gazowych, w Świnoujściu powstaje (do dziś) największa na Bałtyku latania morska, powstają liczne mosty na polskich rzekach. To opowieści zupełnie nie z typowych podręczników historii, gdzie czytamy o naszych traumach, powstaniach i tragediach. 
 
Mamy zatem dwa ważne wątki, które uruchamia Uran na MC i Słońcu horoskopu Polski. Pierwszym jest proces wielkiej industrializacji, technologicznego postępu, ożywienia kreatywnej, naukowej, nowoczesnej myśli. Drugim jest historyczny proces czyszczenia polskich traum, odchodzenia wielkich wodzów, dyktatorów i legend zarazem. A zatem tranzyt Urana przez MC i Słońce horoskopu chrztu będzie mieć kolosalne znaczenie dla Polski i Polaków i przyniesie głębokie zmiany. W tym miejscu chcę przestrzec tych, którzy oczekują doraźnych zmian politycznych w Polsce. Tu bowiem stawka jest dużo wyższa, niż tylko władza tej, czy innej partii. Mamy bowiem do czynienia prawdopodobnie z jakimś zasadniczym przemodelowaniem paradygmatu narodowego, który budowany był przez wieki na kilku mitach: Polaka-katolika, mesjanistycznej figury prześladowanej, zdradzanej ofiary, narcystycznego obrazu kogoś wyjątkowego, odwiecznych porażek i nieszczęść, sarmackiej wizji przedmurza chrześcijaństwa chronionego przez wielkich bohaterów. Przy okazji całkowicie zapomniany fakt naszego kolonialnego eksploatowania wschodnich rubieży, kilkaset lat tradycji systemu niewolniczego, zwanego pańszczyzną, w którym żyło ponad połowa mieszkańców tych ziem.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Dlaczego warto się relaksować

Żyjemy w świecie pełnym stresów. Mamy różne wyzwania, które kosztują nas mnóstwo napięcia. Ogarnięcie wszystkich sfer naszego życia wymaga od nas nie lada pracy. Zużywamy zdrowie i energię zapominając o możliwości regeneracji naszego ciała i psychiki. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na marzec 2018

"Generałowie lubią wiosnę", czyli o ostrym półkrzyżu na drugiej marcowej pełni, oraz inne ciekawe astrologiczne wydarzenia na niebie. Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na marzec 2018.
więcej »