Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na maj 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 30.04.2018

 
 
 
 
 
 
 
Kraj
Wejście Urana w znak Byka będzie mieć również kolosalne znaczenie dla Polski. Może nawet ważniejsze, niż dla wielu krajów w Europie. Grupa polskich astrologów pod kierownictwem Leszka Weresa – guru polskich astrologów – jeszcze w latach dziewięćdziesiątych zrekonstruowała fundamentalny dla polskich dziejów horoskop chrztu z 966 roku. Tak naprawdę nie mamy pewności, że takie wydarzenie w ogóle miało miejsce, rok jest wątpliwy, a dzień i godzina? To już czysta abstrakcja. Problem polega na tym, że horoskop postawiony na ten moment… działa. I to jeszcze jak! Rekonstrukcja tegoż horoskopu zwana rektyfikacją, uzasadnia wiele ważnych dat z dziejów Polski, między innymi wybuch II Wojny Światowej, upadek komunizmu, katastrofę smoleńską i wiele innych. Było na ten temat wiele artykułów i opracowań. Trzeba jednak zastrzec, że istnieje wiele wersji horoskopu chrztu Polski (Rafała Prinke, Jarosława Gronerta, Światosława Nowickiego, Wojciecha Jóźwiaka. Nas interesuje jego najbardziej znana wersja na 16.04.966 na godzinę 11.42 na Gniezno. W tymże horoskopie Słońce Polski przypada na początek znaku Byka, blisko Medium Coeli, które przypada na końcówkę Barana. 
 
Jakie płyną z tego wnioski? Uran wkraczając w znak Byka, tranzytuje zarazem MC i Słońce horoskopu chrztu, a zatem dwa z czterech najważniejszych punktów horoskopu, a na pewno najważniejsze jeśli idzie o status, znaczenie, pozycję i rolę. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że jest to kolosalnie ważne wydarzenie dla Polski i Polaków. Odwołując się do metody historycznej, należałoby oczywiście zapytać, a jak było poprzednio? Co się działo w Polsce, gdy Uran tranzytował MC i Słońce chrztu? I tu mamy odpowiedź i to z tych zwalających z nóg… Mianowicie, podczas trzeciego (najważniejszego) tranzytu Urana przez Słońce chrztu umiera naczelnik państwa, postać legendarna dla Polaków – Józef Piłsudski. Na pierwszym tranzycie w roku 1934 została zdiagnozowana u niego choroba nowotworowa. Na drugim – jesienią 1934 roku – Piłsudski zasłabł. Na trzecim – z niemal dwutygodniową dokładnością – Piłsudski zmarł. Nie miejsce tu, by się rozprawiać z jego postacią, która niewątpliwie była kontrowersyjna. To człowiek legenda i mit jednocześnie. Wielki bohater, ale też tyran i despota. Symbol niepodległości, ale i zarazem twórca totalitarnego systemu, zwanego sanacją. Śmierć tego człowieka to coś więcej, niż historyczne wydarzenie. To koniec epoki. Gdyby nie II Wojna Światowa, być może po śmierci Piłsudskiego narodziła by się nowoczesna, liberalna demokracja, na którą musieliśmy czekać do lat 90-tych XX wieku. Trzeba też dodać, że na przejściu Urana przez Byka zmarł drugi twórca II Rzeczpospolitej – Roman Dmowski, w roku 1939. Konsekwencją przejścia Urana przez MC i Słońce horoskopu chrztu była potężna zmiana społeczna, którą doskonale opisał Andrzej Leder w swoim głośnym eseju „Prześniona rewolucja”, a powinna to być lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć naszą historię. Do tego wątku będę jeszcze wracać w kolejnych felietonach.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Odkryj głęboką prawdę

Odkryj głęboką prawdę Gregga Bradena, zastanów się czy kręgosłup Twojego dziecka jest zdrowy i bądź szczęśliwy - czyli nowości Studia Astropsychologii. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2018

Czy dzieło artysty może zmienić sytuację w kraju? Czy film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" wstrząśnie emocjami Polaków? Jak to wydarzenie artystyczne nakłada się na przeobrażenia i astrologiczne wpływy? O sytuacji w kraju, wyborach i nadciągającym kryzysie gospodarczym piszę w swojej prognozie na październik 2018. Zapraszam. Piotr Gibaszewski
więcej »