Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na maj 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 30.04.2018

 
 
 
 
 
 
 
Kolejne dwie kategorie żywność i ekologia – tuż też dojdzie do wielkich zmian. Po pierwsze ludzkość przejdzie na wegetarianizm, a nawet weganizm. Hodowanie zwierząt na wielkich fermach, po to by je zabijać i zjadać, będzie koszmarnym wspomnieniem dziwnych, strasznych czasów. Nawet nie chodzi o kwestię etyczną, choć ona ma również znaczenie, ile o przede wszystkim kwestie ekonomiczne i ekologiczne. Wyżywienie jednego mięsożercy pochłania zasoby wody i ziemi, dzięki którym moglibyśmy wyżywić dziesięciu wegetarian. Hodowla zwierząt na mięso, gigantyczna produkcja pasz dla ich karmienia, niesie straszliwe skutki ekologiczne, zatrucie gnojowicą, azotanami wód i rzek, co zaś wymaga ogromnego nakładu chemizacji, by wyprodukować taką masę pasz dla zwierząt. Wycinanie lasów, zmniejszanie się bioróżnorodności, ginące zwierzęta i owady – taką płacimy cenę za to szaleństwo. Co nas zatem czeka? Miłośnicy kotleta – drżyjcie. Już całkiem niedługo – w skali kilkudziesięciu lat – jedzenie mięsa będzie kosztowną fanaberią. Będzie ono produkowane w postaci syntetycznej z komórek macierzystych w wielkich zautomatyzowanych fabrykach. Podobnie duża część produkcji żywności zejdzie do wielkich, automatycznych fabryk, często budowanych pod ziemią lub na pustyniach. To optymistyczna wiadomość dla natury, gdyż ekologia stanie się za kilka lat tematem tak ważnym, jak prawa człowieka, zbrojenia nuklearne i klimat. Świat czeka wielka rewolucja polegająca na wycofywaniu człowieka z natury. Nowoczesne technologie sprawią, że nie będzie potrzeby tak intensywnej eksploatacji natury, wydobywania kopalin, tworzenia kolejnych pól na zasiewy, wymyślania coraz to bardziej wyrafinowanych środków ochrony roślin, pestycydów i herbicydów. Przemysł postawi na naturalne, ekologiczne metody produkcji żywności, bo to będzie po prostu bardziej opłacalne i efektywne. Rolnictwo ekologiczne przestanie być domeną zapaleńców i nawiedzonych ekologów, a stanie się czymś oczywistym i naturalnym. Wydobywanie ropy, węgla i gazu przestanie mieć sens, gdyż opanujemy technologie wolnej energii, a w bliższej przyszłości – postawimy na napędy wodorowe (ogniwa paliwowe), więc skończy się temat politycznych sporów o ropę i gaz. 
 
Wiele z tych prognoz to kwestia kilkudziesięciu, może stu lat. Ale wejście Urana w znak Byka sprawi, że to właśnie teraz zostaną uruchomione procesy, które do tego doprowadzą. Z mniej przyjemnych rzeczy – przed nami wielki globalny kryzys ekonomiczny, który diametralnie zmieni światową gospodarkę. Będzie on zupełnie inny od poprzedniego (z lat 2008-2010). Jego początki będą mieć miejsce już całkiem niedługo, w tym i w przyszłym roku. I choć kryptowaluty są przyszłością świata, to czeka nas na ich rynku gwałtowne załamanie, czego już mieliśmy małą odsłonę zimą. Podobnie państwo nie zamierza odpuścić kontroli nad przepływem pieniądza. Oddanie kontroli nad tym procesem terrorystom, gangsterom i wywiadom państw zbójeckich? Póki co, nie mieści się to w głowie wielu politykom. Jednak otwarta struktura technologii blockchain przypomina samokontrolę, którą mają członkowie pierwotnych plemion i kultur pierwotnych. Nie ma tam bowiem zbrodniarzy, psychopatów, zboczeńców, pedofilów, złodziei, szalejących schizofreników. Nie ma, gdyż grupa na to nie pozwoli. W pierwotnych społeczeństwach istniały systemy autokontroli, rytuały, duchowe procesy i samoorganizacja, dzięki czemu żadne ekstremalności nie były w stanie się do końca rozwinąć. Tak samo będzie z technologią blockchain, która będzie mieć swoje systemy autokontroli, więc gangsterzy i terroryści nie będą mieć tu czego szukać. Najbardziej dlatego, że ich po prostu… nie będzie. Uran w Byku doprowadzi do legalizacji narkotyków, więc i mafia nie zarobi, a terroryści stracą główne źródło dochodów. 
 
To nie jest idealistyczna wizja. To racjonalna analiza uranicznych procesów w znaku Byka. Jak będzie? Z pewnością się przekonamy o tym już niedługo. W ostateczności za jakieś sto lat…
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Cud mąki kokosowej

Wreszcie pojawiła się na rynku alternatywa dla pszenicy mąka kokosowa. Osoby, które nie mogły do tej pory cieszyć się białą mąką, od dziś mają możliwość zasmakować niebiańskich potraw z mąki kokosowej. Diabetycy, alergicy i osoby na diecie bezglutenowej znajdą w tej książce ciekawe propozycje potraw, które nie tylko będą smaczne, ale też wspomogą leczenie tych dolegliwości. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2019

Nowy rok zaczynamy dwoma ważnymi zaćmieniami - Słońca i Księżyca oraz ciężkim półkrzyżem na pełni. Wygląda na to, że czekają nas duże i niezbyt przyjemne zawirowania. O tym, co nas czeka w styczniu pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej prognozie na styczeń 2019.
więcej »