Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na maj 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 30.04.2018

 
 
 
 
 
 
 
Co przyniesie obecność Urana w Byku? Energia Byka kojarzy się nam z kilkoma kategoriami. Pierwsza – ekonomiczna (finanse, zasoby ekonomiczne, surowce i posiadanie). Druga – to żywność i jedzenie. Trzecia to szeroko rozumiana ekologia i natura. Wszystkie są na swój sposób ze sobą powiązane.
 
Byk symbolizuje w astrologii zasoby – finansowe, surowcowe, nieruchomościowe. Wszystko, co ma określoną wartość, cenę, wymienialność, płynność. Raczej konkretne wartości: pieniądze, metale i kamienie szlachetne, nieruchomości, posiadłości, dzieła sztuki. Generalnie kluczem do Byka jest posiadanie i płynące z tego konsekwencje. I choć instrumenty finansowe to raczej domena Skorpiona, to jednak Byk je również obejmuje. A zatem akcje, obligacje, prawa autorskie, udziały w spółkach, banki, instytucje finansowe i kredytowe też się wpisują w świat zodiakalnego Byka. Pieniądz jest bowiem jednym z głównych obszarów „zainteresowania” Byka. Na tym obszarze rozgrywa się aktualnie wielkie przeobrażenie, choć na razie nie dla wszystkich zauważalne. Odkąd powstały systemy płatnicze, a więc już w czasach neolitu, gdy ludzie dokonywali pierwszych towarowych transakcji wymiennych, pojawiła się chęć wprowadzenia zastępczych symbolicznych elementów, gdyż sama wymiana towarowa miała duże ograniczenia. Wymyślono zatem, że za towary można płacić muszelkami, koralikami, kamieniami. Samo słowo „płacić” – wywodzące się z języka praindoeuropejskiego i słowiańskich dialektów pochodzi ze słowa płótno. Bale płótna były bowiem swoistym pieniądzem. Potem pojawiły się pierwsze monety, a w czasach nowożytnych pieniądz papierowy. Sam w sobie nic nie jest warty. Jego wartość jest pewną umową między ludźmi, że znaczy tyle, na ile się umówimy. Strzegą tego wszystkiego – początkowo król, cesarz, potem instytucje finansowe (amerykański FED) i banki centralne (jak np. nasz NBP lub europejski EBC). Czyli tak naprawdę kontrolę nad pieniądzem zawsze miała jakaś nadrzędna, czasem centralna instytucja. No i w kilku ostatnich latach zaczęła się rodzić rewolucja, której znaczenia trudno przeceniać. Stała się nią technologia blockchain. Polega ona na tworzeniu rozporoszonego rejestru transakcji opartego na kluczach kryptograficznych. System jest całkowicie zdecentralizowany, niepodatny na żadne sterowanie, kontrolę zewnętrzną, ale także na ataki i kradzież. To oczywiście teoria. Ale praktyka pokazuje, że to rzeczywiście niezwykłe rozwiązanie, które stało się podstawą tworzonych coraz bardziej powszechnie kryptowalut. Rewolucja polega na tym, że w pewnym sensie wracamy do czasów neolitycznych. Nie ma żadnej centralnej instytucji, władzy, banku, który by miał kontrolę nad taką walutą. Są tylko uczestnicy otwartego systemu. Po co zatem rządy, banki centralne, komisje, banki depozytowe i inwestycyjne, setki różnych instytucji żyjących z kontroli nad pieniądzem? Wygląda zatem na to, że jesteśmy na progu niewyobrażalnej zmiany o konsekwencjach trudnych do przewidzenia. 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Zamrożony ogień

Jeden chciał dosięgnąć słońca - Bursztyn dostał, zamrożony ogień. Drugi w niebie chciał żeglować - Szafir dostał, wiatru chłodny powiew. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2019

Nowy rok zaczynamy dwoma ważnymi zaćmieniami - Słońca i Księżyca oraz ciężkim półkrzyżem na pełni. Wygląda na to, że czekają nas duże i niezbyt przyjemne zawirowania. O tym, co nas czeka w styczniu pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej prognozie na styczeń 2019.
więcej »