Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na maj 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 30.04.2018

 

 

 

 

Rewolucja kotletów, czyli Uran w Byku
Przez całe dzieje ludzkości znano jedynie siedem planet, aż do momentu, gdy odkryto Urana i potem kolejne planety. Uran został odkryty przez sir Williama Herschela w 1781 roku, choć był on widziany podczas obserwacji nieba już wcześniej, ale ignorowany, jako planetoida lub kometa. Istnieje pewna ezoteryczna fenomenologiczna hipoteza zakładająca, że charakter czasów, w których odkryto planetę, odpowiada właśnie jej stylowi i sposobowi działania. Uran został odkryty w okresie rewolucji francuskiej, w epoce oświecenia. Stąd rewolucyjne, wstrząsowe, dynamiczne, burzliwe działanie Urana. Przyświecają zatem Uranowi hasła rewolucji francuskiej: „wolność, równość, braterstwo”. Oświecenie pojawia się zaś w jego naturze, jako konsekwencja rozwojowego, inspirującego, progresywnego, postępowego charakteru działania Urana w horoskopie, stymulującego nowoczesność, wyższą inteligencję, odkrywczość, iskrę geniusza.

Uran jest planetą dość dziwną, niezwykłą i oryginalną – podobnie jak rządzony przez niego znak Wodnika, gdyż tradycyjnie Wodniki uchodzą za oryginałów, buntowników, nonkonformistów, ekscentryków i wolne duchy. Odmienność Urana polega na jego poziomej osi obrotu, podczas, gdy pozostałe planety mają pionową oś obrotu. Uran zatem wygląda tak, jakby się toczył i jest zatem takim swoistym „dziwadłem” Układu Słonecznego. 
 
Przez ostatnich siedem lat Uran wędrował przez znak Barana, w którym zdążył siedmiokrotnie utworzyć kwadraturę z Plutonem, co wywróciło znane nam porządki, polityczne systemy i demokratyczny ład niemal całkowicie. Obserwujemy bowiem dramatyczny odwrót od liberalnych wartości i idei. Wygrywają zaś dyktatorzy, populiści i medialni demagodzy w stylu Putina, Erdogana, Orbana, Kaczyńskiego, Trumpa, Duterte, a także nacjonaliści, radykałowie i zwolennicy separatyzmów (Brexit, Katalonia) mocno sponsorowani przez kremlowskie służby specjalne. Baran – znak, w którym wędrował bohater naszej opowieści, raczej nie kojarzy się nam z braterstwem, pokojem, wolnością i powszechną miłością. W Baranie Uran nabrał wojowniczych cech, wiec gdy patrzyliśmy na hufce ONRu, nie do końca z takim to właśnie wodnikowym braterstwem się to kojarzyło. To było „braterstwo” bliższe właśnie ideom Barana. Podobne emocje i procesy społeczne obserwowaliśmy podczas poprzedniej wędrówki Urana przez Barana w latach 1928-1935. Też widzieliśmy karne hufce młodzieży z pochodniami, w brunatnych mundurach. I też demokraci uważali, że to niegroźne towarzystwo, które można wykorzystać do doraźnych politycznych gier. Doskonale wiemy, kto kogo wykorzystał i do czego. Oczywiście nie ma idealnych analogii, a sytuacja zawsze jest odmienna, więc niekoniecznie muszą się teraz rodzić wielkie totalitaryzmy, jak nazizm i komunizm.
 
Uran włada Wodnikiem, wygnany jest zaś w Lwie. Wyniesiony jest w Skorpionie, upada zaś w Byku. No właśnie… W połowie miesiąca Uran – na razie na sześć miesięcy – wkracza w znak Byka. Jeśli byśmy zatem poszli za interpretacją klasycznej astrologii uznającej godności planet, to Uran w Byku czuje się „źle”, gdyż jest w swoim upadku. Pojęcia „upadek, wygnanie i wyniesienie” należy traktować z dużym dystansem. To swoisty astrologiczny slang symbolizujący energetykę planety w pewnych jej określonych fazach. „Upadek” nie oznacza zatem, że czekają nas jakieś strasznie złe czasy. Upadek oznacza, że planeta działa słabo, nieefektywnie, z małym impetem, co czasem wcale nie musi być złe, wręcz przeciwnie. 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

ŚWIĘTY GONG 

Gong jest pieśnią ducha Jest pierwotnym szeptem duszy Jego dźwięk jest echem Pierwszego Słowa, które stworzyło świat, dźwięk ponad dżwiękami Posłuchaj go zewnętrznymi i wewnętrznymi zmysłami. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2019

Nowy rok zaczynamy dwoma ważnymi zaćmieniami - Słońca i Księżyca oraz ciężkim półkrzyżem na pełni. Wygląda na to, że czekają nas duże i niezbyt przyjemne zawirowania. O tym, co nas czeka w styczniu pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej prognozie na styczeń 2019.
więcej »