Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na marzec 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 04.03.2018

 

 

 

Pochód populizmu
W momencie, gdy zaczęła się uściślać kwadratura Urana w Baranie z Plutonem w Koziorożcu, czyli już mniej więcej w latach 2011-2012, należało się spodziewać, że w znanym nam i w miarę przewidywalnym świecie nastąpi szereg brutalnych, twardych, dramatycznych i wstrząsowych zmian. Procesy te miały zburzyć stabilność znanych instytucji, światowy ład, reguły rządzące polityką, demokracją, sposób przedstawiania informacji w mediach. Ten agresywny, ciężki, toksyczny aspekt poruszający krzyż znaków kardynalnych „musiał” przynieść poważne kłopoty. I przyniósł. Kolejne ostoje rozsądku, demokracji, odpowiedzialności i racjonalności padały pod naporem ekstremizmu. Potężne spadki w strefie euro, upadek ekonomiczny Grecji, potem zaś kryzys uchodźczy, Brexit, zwycięstwo populistów na Węgrzech, Słowacji, w Czechach, Rumunii, Polsce, elekcja Trumpa, agresywny pochód skrajnie prawicowego nacjonalizmu, fala postprawdy i fake newsów w Internecie – to wszystko sprawiło, że świat stanął na głowie, a do głosu doszły najbardziej skrajne, populistyczne, ekstremistyczne, antydemokratyczne siły i nurty. Paradoksalnie – hossa ekonomiczna na rynkach zamiast przynieść powrót rozsądku i umiaru, wzmocniła ekstremistów, gdyż dała im pieniądze na populistyczne rozdawnictwo. Dyktatorzy i autokraci zaś (Putin, Erdogan, Xi Jinping) dzięki temu, że mają wysokie dochody, mogą rozbudowywać programy militarne i rozwijać mocarstwowe ambicje. To wszystko się jednak kończy i w jedenastkowym roku 2018 wiele z tych planów się posypie i skomplikuje. To jednak nie musi być wcale dobra wiadomość, dla zwolenników liberalnej demokracji. I choć dyktatury dzięki temu, że skończą się dochody, dzięki którym mogły trwać i legitymizować się społecznie, będą się radykalizować, będą bardziej agresywne, przemocowe i opresyjne. Tak czy inaczej jednak wcześniej, czy później upadną.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Numerologia i jej głębszy wymiar - wywiad z Magdaleną Wójtowicz

przedstawiamy treść wywiadu z Panią Magdaleną Wójtowicz - znaną krakowską Numerolog, Tarocistką, Szamanką. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »