Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na luty 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 05.02.2018

 
 
 
 
 
 

Kraj
Pluton na descendencie horoskopu rządu Morawieckiego zapowiadał, że na polu relacji międzynarodowych będą się działy rzeczy ekstremalne i straszne. Początkowo przypuszczałem, że będzie to związane z naszymi relacjami z Unią Europejską i słynnym odpaleniem p. 7 traktatu lizbońskiego. Mamy tu jednak mocniejsze historię. A teraz pytanie na inteligencję: "jak można szybko, efektywnie i skutecznie zniszczyć relacje międzynarodowe jednocześnie z trzema krajami (Izrael, USA, Ukraina) za pomocą jednej ustawy"? Tak czy inaczej, ktoś (zgadnijcie kto) steruje całym procesem cynicznie, świadomie, racjonalnie. To też plutoniczne wpływy i też pole relacji i współpracy. Od początku należało zakładać, że Morawiecki jako premier nie będzie niezależny, ale że będący na descendencie horoskopu jego rządu Pluton symbolizować będzie prawdziwą władzę, jaką jest obserwujące wszystko oko Saurona z ul. Nowogrodzkiej.

Bardzo, bardzo brakuje jasnego, twardego stanowiska Kościoła, znanego jeszcze z tego, jak podchodził do tego Jan Paweł II – chrześcijańskiej pokory, szacunku dla cierpienia. Polski Kościół nie jest kościołem katolickim (katolikos gr. – powszechny). Jest kościołem narodowo-patriotycznym, który podąża za silną władzą. Mimo to, Polska nienajgorzej sobie radziła z trudnym dziedzictwem przeszłości. Proces ten jakoś powoli przebiegał, ale nastąpił dramatyczny krok w tył. Krok w stylu putinowskiego konsolidowania się wobec dumy narodowej, wokół wodza. To, że awantura o ustawę IPN przyniesie wzrost poparcia dla PiSu – było i jest oczywiste. Ale to są strategie na krótką metę, bo choć Putinowi udało się skupić na sobie popularność za wojnę z Ukrainą, to ekonomicznie Rosja stacza się w przepaść. Polska też niczego nie zyska na tej awanturze. Patrząc na to, co robi Kaczyński, nie mamy wątpliwości, że to ta sama szkoła - Putina i Erdogana. Oburzenie za represje i autorytaryzm, a notowania autokratów - idą w górę, jak szalone. Po tej hecy z ustawą IPN notowania PiSu sięgnęły 50% (ostatnie badania SE)

To cyniczna walka o władzę. To samo robił Putin na Ukrainie i w Syrii. To samo robi Erdogan w Turcji. Jest im obojętne, co myśli o nich światowa opinia społeczna. Konsolidują wokół siebie władzę właśnie odwołując się do dumy narodowej. Kaczyński robi dokładnie to samo. To cyniczna, zimna gra. Erdogan morduje ludzi i wsadza do więzienia, a i tak czeka pod jego gabinetem kolejka zachodnich koncernów, które chcą z nim pohandlować. Podobnie z Putinem. Kaczyński wie, że teraz trzeba ogłosić parę przetargów zbrojeniowych i się trochę uciszy polityków z USA i Izraela. Zrobi to na pewno.

Kaczyński nie może się wycofać, gdyż straci potężną grupę skrajnej prawicy, która popiera PiS. to jakieś 30% ich elektoratu. Możliwe, że Duda zawetuje ustawę i dostanie za to boleśnie od elektoratu bo wszyscy go oskarżą o to, że uległ "lobby żydowskiemu". Może wyśle ją do czegoś, co kiedyś się nazywało Trybunałem Konstytucyjnym i gdzie utknie to na lata. To spryciarze - jak wszyscy populiści. Jednak Saturn na IC horoskopu zaprzysiężenia prezydenta Dudy sugeruje, że jednak nie będzie to taka bezbolesna operacja polityczna i cokolwiek uczyni Duda, skupi to na nim silne niezadowolenie – albo światowej opinii, albo twardego, nacjonalistycznego elektoratu.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Złe czasy na miłość.

Taki tytuł nosi tomik wierszy, który napisałam wiele lat temu. Miałam wtedy chyba 16 lat. Pierwsza wielka miłość, dwa tomiki miłosnych, przygnębiających wierszy. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na marzec 2018

"Generałowie lubią wiosnę", czyli o ostrym półkrzyżu na drugiej marcowej pełni, oraz inne ciekawe astrologiczne wydarzenia na niebie. Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na marzec 2018.
więcej »