Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na luty 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 05.02.2018

 
 
 
 
 
 

Z duchowego i terapeutycznego punktu widzenia, jeśli coś zostało zamiecione pod dywan w naszej rodzinie, są ukrywane bolesne tajemnice, jest gdzieś zakopany ból, te zablokowane emocje nie znikają, ale mają swoje konsekwencje. Nie chodzi tu wyłącznie o kwestię osławionej „karmy” – prawa przyczyny i skutku. Bert Hellinger – twórca słynnej metody ustawień rodzinnych – będąc misjonarzem u Zulusów, spotkał się z afrykańskim animizmem, gdzie istnieje pojęcie ducha przodków – pola wspomnień, pamięci, zapisanych zdarzeń i emocji. Bolesne, wyparte, ztraumatyzowane doświadczenia mają swoje konsekwencje. Są niczym trucizna, toksyna, która niszczy kolejne pokolenia, zdrowie, szczęście potomków. Jest niczym dług, który trzeba spłacić. Jednak w odróżnieniu od surowego prawa karmy, nie chodzi tu o karę i pokutę. Chodzi tu o uznanie, szacunek, pochylenie się, akceptację, uzdrowienie. Chodzi o przerwanie znanego z psychologii schematu trójkąta dramatycznego Karpmana wywodzącego się z analizy transakcyjnej Erica Berne’a – kat, ofiara, wybawca, znanej z przemocowych schematów gry toczącej się – przede wszystkim w rodzinie. Ale schemat ten odbywa się również na wielką skalę – miedzy grupami etnicznymi, narodami, plemionami, społeczeństwami, klasami społecznymi. Trójkąt dramatyczny odgrywał się też na polskim gruncie między szlachtą i chłopstwem, Polakami, Niemcami i Żydami, zaborcami, państwem, okupantem. Ilość krzywd, cierpienia, bólu i żalu, który nagromadził się przez lata, jest przeogromna. Toksyczny jest jednak ból niewyrażony, zaciśnięty, skryty, pochowany w tajemnicy. Niszczące jest poczucie winy, lęk. Zabójcza jest stłumiona nienawiść. Wg Hellingera nasi zmarli przodkowie domagają się uszanowania, pokłonu, uznania. Jeśli to nie nastąpiło, będą się ujawniać różne destrukcyjne, toksyczne, trudne symptomy. Te dusze zatem domagają się, by okazać im szacunek.

Pluton przechodząc przez Imum Coeli horoskopu III Rzeczpospolitej sprawił, że stłumione emocje i traumy wywaliły, niczym szambo. Stąd wybuch nacjonalizmu, hejtu, nienawiści, populizmu, antysemityzmu. Jednak Wszechświatem rządzi zasada, że rozwój jest konieczny. Polska zrobiła fantastyczny krok na drodze rozwoju, cywilizacyjnego awansu, osiągnęła wielki sukces. Jednak skryte w mrokach historii emocje, ból i cierpienie nie zniknęły. Musiały poczekać na odpowiedni moment, by się za nie zabrać. Ten moment nadszedł niedawno. Jest nim wędrówka Plutona przez dół horoskopu III RP. Proces ten jest potwornie bolesny, trudny i niebezpieczny. Nie ma bowiem gwarancji, że szczęśliwie przebrniemy przez tę swoistą „terapię”. Iluż alkoholików wychodząc z psychoterapeutycznych sesji po prostu poszło do meliny, by się tam zapić na śmierć… Ilu ludzi popełnia samobójstwa, mimo, że przechodzą przez terapię.

Nie mamy jednak wyjścia. Musimy się z tym uporać. Ten proces trwa, zaognia się, wchodzi w coraz bardziej ostrą fazę. Momentem przełomowym będzie, gdy odejdą główni bohaterowie rozgrywającego się politycznego dramatu, co nastąpi wcześniej lub później…

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Przeroczenie barmy - wzniesienie - 2012/0001

Zapowiadali, że przyjdzie taki czas, czas Wielkiego Przejścia - Przekroczenie Bramy, trudny czas. Mówili o tym filozofowie, mówili prorocy, mówili wizjonerzy, mówiły religie, mówili posłańcy starych kultur, starych cywilizacji, mówili i mówią o tym przedstawiciele różnych światów.. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2018

O absolutnie przełomowym wydarzeniu, jakim jest tranzyt Urana przez Słońce i MC horoskopu chrztu Polski, oraz nadciągającym kryzysie - zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na czerwiec 2018.
więcej »