Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Jak pracować z energią? - cz. 4

Autor Paweł Karwat, 30.12.2017

 

 


               Jak pracować z energią? - cz. 4

Praca z energią to… nie tylko praca z energią. Nasza osobowość to - w pewnym ogólnym aspekcie - ciało, energia plus umysł. Odróżniam osobowość od osoby, ale o tym nie w tym momencie.
Praca z energią wymaga odpowiedniej troski o ciało i umysł, nie da się po prostu przejść obok obojętnie. Za wszelkie zaniedbanie będziemy musieli zapłacić cierpieniem i problemami różnorakiej natury.
Dla większości z nas ciało stanowi największą przeszkodę w pracy wewnętrznej. Musimy nauczyć się je relaksować, oczyszczać na inne sposoby, jak zioła i zadbać o jego należytą kondycję.
Potrzebujemy stać się ekspertami od zdrowego stylu życia, w tym żywienia, oddychania, ruchu, równowagi wysiłku i relaksu itd. Nie ma innego sposobu, natura nie przewidziała drogi na skróty.
Zacznijmy od tego, że przyjrzymy się swojemu ciału i jego potrzebom, a o umyśle powiemy sobie później. Być może pomoże seria pytań. Pytania potrafią dokonać więcej pozytywnych, uzdrawiających zmian, niż gotowe odpowiedzi.
Czy dbam o higienę swojego ciała? (włosy, jama ustna, pozostała powierzchnia, odzież)
Czy nie nadużywam jakichś używek? (alkohol, gry komputerowe, masa innych)
Czy nie zażywam czegoś jawnie niszczącego zdrowie? (nikotyna, narkotyki)
Czy odżywiam się zdrowo? (warzywa, dieta urozmaicona w różne substancje - makro i mikroelementy, gryzienie i miażdżenie pokarmu przed połknięciem, używanie np. szczypty soli himalajskiej jako mineralizatora do szklanki wody)
Czy piję dostateczną ilość czystej wody? (mówi się o 2l dla dorosłej osoby na dobę, oczywiście nie spożywa się jej za jednym razem)
Czy uprawiam wysiłek fizyczny, gimnastykę, zapewniając ruch mięśniom, stawom? Jeśli tak, to czy jest on odpowiedni? (nie przesila, nie wyczerpuje, nie zagraża zdrowiu)
Czy mam jakieś dolegliwości w swoim ciele, okresowe lub długotrwałe, którymi się nie zająłem?
Jestem zdania, że osoba interesująca się pracą z energią powinna mieć wiedzę o ogólnej anatomii i fizjologii organizmu, jak też podstawowe umiejętności związane z relaksem, z pierwszą pomocą, codzienną aktywnością fizyczną typu ćwiczenia (sztuki walki, gimnastyka).
Zdrowe ciało fizyczne jest jak fundament dla budowy domu praktyki z ciałem energetycznym. Wiele mówi się o wpływie tego drugiego na to pierwsze i można nabyć złudzenie, że skoro da się uzdrawiać i oddziaływać bioenergią na biologię, to po co przejmować się tym “workiem kości i fekalii”? Nie wie się często, że interferencja zachodzi w obie strony, że “w zdrowym ciele zdrowy duch” - stan ciała fizycznego odbija się na ciele energetycznym i być może mistrz poradzi sobie z wieloma problemami, ale początkujący, który niczego jeszcze w zasadzie nie wie i nie umie, jeżeli chodzi o ciało energetyczne, nie ma najmniejszych szans i musi zacząć od najniższych pięter, a w zasadzie od piwnicy i fundamentu. Znawca przeszedł już tę drogę, jako że nie ma wyjątków. Jak na dole, w ciele fizycznym, tak na górze, w ciele energetycznym.
==
www.KlinikaHuny.pl - tygodniowe sesje na odległość; Uzdrowienie dla ciała, energii i umysłu. Pomoc w problemach fizycznych i psychicznych.
www.AkademiaHuny.pl - kusy huny. indywidualne i grupowe.
www.Naturonet.pl - informacje dla tych, którzy chcą pracować z energią jak zadbać o ciało, energię i umysł.

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Wrześniowe nowości Studia Astropsychologii

Końcówka września niesie ze sobą wspaniałe lekturowe nowości Studia Astropsychologii. Zobaczcie! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na maj

Półkrzyż znaków zmiennych sprawia, że maj może okazać się jednym z kluczowych miesięcy roku 2019. Jakie konsekwencje przyniesie światu i Polsce ta konfiguracja? Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na maj.
więcej »