Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na styczeń 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 25.12.2017

 
 
 
 
 

Kraj
Dokładnie w dniu, w którym Saturn wkroczył w znak Koziorożca, Komisja Europejska rozpoczęła procedurę uruchomienia artykułu 7 traktatu Unii Europejskiej wobec Polski w sprawie naruszeń standardów demokratycznych. Samo w sobie wydarzenie to nie ma większego znaczenia, gdyż w praktyce nie oznacza żadnych twardych konsekwencji. Uruchamia dopiero wielomiesięczny, a może nawet kilkuletni, proces politycznej presji wobec Polski. Cały ten teatr właściwie nie musi przynieść twardych efektów. Być może nie dojdzie do zablokowania Polski w Radzie Unii Europejskiej, bo Węgry lub Rumunia postawią veto. Jednak unijne młyny mielą powoli, więc i sam proces nie od razu przyniesie efekty. Bruksela tyle razy zgłaszała swoje zastrzeżenia, unijne instytucje wysyłały apele, ostrzeżenia, co nie przekładało się na żadne efekty, że przestano traktować to poważnie. Wygląda na to jednak, że Bruksela wytaczając ciężkie działa w postaci artykułu 7 jednak czuje, że musi coś zrobić. Saturn wkraczając w swój znak władztwa – w Koziorożca – odzyskuje siłę, twardość, stanowczość i skuteczność. Ci, którzy wyśmiewali unijną biurokrację, drwili z prostowania bananów, lekceważyli polityczne znaczenie brukselskiej polityki, mogą być zaskoczeni. Czy jednak dojdzie do twardych unijnych sankcji – politycznych i ekonomicznych? Do twardych nie dojdzie. Raczej nie dojdzie do wykluczenia Polski z Rady UE. Jednak dużo bardziej groźne dla Polski są ewentualne sankcje ekonomiczne. Czy Unia przykręci kurek z euro? Całkowicie nie, ale pewne ograniczenia i kary są możliwe, np. po wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.

Styczeń będzie korzystny dla rządu Morawieckiego. Jowisz w trygonie z ascendentem horoskopu rządu przyniesie wysokie notowania nowo powołanemu rządowi. Ten efekt będzie osiągnięty prawdopodobnie rekonstrukcją nowo powołanego rządu, w którym – jak wiemy – zmian na początku nie było (poza postacią premiera) żadnych. Osłabną zaś – i tak bardzo wysokie – notowania prezydenta Dudy, który powoli zaczyna wkraczać w dużo trudniejszy okres. Opozycja Saturna do Marsa i Wenus w jego horoskopie sprawia, że prezydent Duda po podpisaniu dewastujących niezależność sądownictwa ustaw znajdzie się na cenzurowanym na arenie międzynarodowej. I choć decyzja o zmianach w sądownictwie ma stosunkowo duże poparcie społeczne, to jednak prezydent Duda straci poparcie umiarkowanej części elektoratu i już go nie odzyska.

Koniunkcja Jowisza ze Słońcem II RP sprawia, że tak, jak sanacja zmierzała w stronę dyktatury, podobny proces będziemy zauważać również współcześnie. Proces zmierzania Polski w stronę quazi faszystowskiej autokracji nie zatrzyma aktywność opozycji, która nie jest w stanie wejść w efektywną konkurencję z populistyczną władzą. Nigdzie na świecie populistyczne rządy nie straciły władzy na skutek normalnej, demokratycznej zmiany, czyli w wyborach. Populiści tracą władzę wyłącznie z czterech powodów. Pierwszy – gdy przegrywają wojnę (faszystowskie Włochy), gdy umiera wódz (Franco w Hiszpanii, Salazar w Portugalii), gdy populistyczny reżym bankrutuje ekonomicznie (Peron w Argentynie, Fujimori w Peru), oraz gdy zmiatają go zamieszki, rewolucja lub zamach stanu (Mugabe w Zimbabwe). Nie będzie zatem normalnego, spokojnego, typowego dla demokracji przekazania władzy w demokratycznych i transparentnych wyborach. W Polsce polityczna zmiana będzie mieć miejsce – jak to już często bywało – pod wpływem kryzysu ekonomicznego, na co mogą nałożyć się również zdrowotne problemy wodza „dobrej zmiany” Jarosława Kaczyńskiego, który – co nie jest wielką tajemnicą – jest w słabej formie.

W styczniu dojdzie do poważniejszego ataku zimy już zaraz po nowym roku. Powtórka będzie mieć miejsce w połowie miesiąca i pod jego koniec. Czekają nas spore opady śniegu i dość znaczące spadki temperatury.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Magia domowa konkurs!

Tym razem do wygrania książka - nowość wydawnictwa Illuminatio - Magia domowa S. Cunningham, D. Harrington. Zapraszamy do udziału w konkursie! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2018

Czy dzieło artysty może zmienić sytuację w kraju? Czy film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" wstrząśnie emocjami Polaków? Jak to wydarzenie artystyczne nakłada się na przeobrażenia i astrologiczne wpływy? O sytuacji w kraju, wyborach i nadciągającym kryzysie gospodarczym piszę w swojej prognozie na październik 2018. Zapraszam. Piotr Gibaszewski
więcej »