Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na styczeń 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 25.12.2017

 
 
 
 
 

Świat w styczniu
Nowy rok zaczyna się z mocnym akcentem, którego głównym elementem będą dwie ważne figury. Pierwszą jest tzw. trójkąt losu, który utworzą Uran w Baranie, Pluton w Koziorożcu, oraz Mars w Skorpionie. Trójkąt losu tworzą kwadratura, sekstyl i kwinkunks, czyli dwa aspekty nieharmonijne i jeden harmonijny. Układ ten łącząc twarde planety w twardych znakach symbolizuje ostrą rywalizację w obszarze geopolityki między USA a rosnącą na coraz większą potęgę Chinami. Trójkąt losu może jednak korzystnie wpłynąć na przemiany polityczne i społeczne na łonie twardych autokracji lub dyktatur. Jednak nie poprzez rewolucje lub bunty, ale poprzez pewne odgórne reformy. Tego typu procesy już widzimy np. w Arabii saudyjskiej, gdzie następca tronu Muhammad ibn Salman rozpoczął pewne zmiany. I choć analitycy są sceptyczni co do „demokratyzacji” w tym rejonie świata, to jednak często się zdarza, że reformatorzy na łonie reżymów mając na celu dokonanie zmian, by ten reżym utrzymać, tak naprawdę go nieświadomie niszczyli. Przypomina się tu historia Michaiła Gorbaczowa, który był komunistycznym figurantem, który miał ocieplić wizerunek Związku Radzieckiego, a niechcący stał się jego grabarzem.

Jeszcze ważniejszą, choć krótkotrwałą, figurą będzie uważana za jedną z najszczęśliwszych konstelacji – czyli tzw. latawiec. Uformowany on zostanie na pełni Księżyca 02 stycznia. Składać się on będzie z Neptuna w Rybach, Marsa w Skorpionie, oraz pełni (opozycji) Księżyca i Słońca w pasie Koziorożec – Rak. Mamy zatem wielki trygon wodny plus Słońce w głowicy latawca. Optymizm, który ten układ niesie, nie będzie nakładał się na jakieś spektakularne, dramaturgiczne wydarzenia. To bardziej jakiś duchowy przekaz, symbol zmian, jakiś świeży oddech nowości. Głowicą latawca jest Słońce w Koziorożcu, a zatem reprezentujące jednak rzeczywistość z obszaru twardego, konkretnego. Zważywszy na to, że Saturn rozpoczął wędrówkę przez znak władztwa, czyli przez Koziorożca, Słońce w Koziorożcu głowicy latawca zapowiada jakieś nowe porządki, idee, wizje. Zobaczy zatem zręby nowego świata, który nadchodzi, nowych struktur, idei państwa, pracy, biznesu. Jesteśmy świadkami rewolucji, która przechodzi przez obszar tego, czym jest pieniądz, bankowość, praca. Szalony rajd wzrostu pierwszej w dziejach kryptowaluty bitcoina, który od swojego momentu powstania w roku 2009 wzrósł o… 20 mln %, a przez ostatni rok o 1500%, pokazuje, że „coś” bardzo ciekawego dzieje się na rynkach finansowych. Oczywiście szalony wzrost bitcoina jest potężną bańką spekulacyjną, która właśnie zaczęła się załamywać przed samymi świętami (spadek o 19%). I choć bitcoin zaliczy krach, to jednak przyszłością świata są właśnie technologie blockchain, do których zaliczamy kryptowaluty, mimo, że wielu ludzi nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego mają płacić swoje ciężko zarobione pieniądze za kawałki kodu informatycznego.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Skontaktuj się ze swoim duchem

Mówiąc o duchu mam na myśli naszą własną jaźń. Duch to ty i duch to ja. Zapomnij na chwilę o religijnym czy parapsychologicznym pojęciu. Nie mówię ani o bycie niematerialnym, ani o stukających poltergeistach. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2018

Czy dzieło artysty może zmienić sytuację w kraju? Czy film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" wstrząśnie emocjami Polaków? Jak to wydarzenie artystyczne nakłada się na przeobrażenia i astrologiczne wpływy? O sytuacji w kraju, wyborach i nadciągającym kryzysie gospodarczym piszę w swojej prognozie na październik 2018. Zapraszam. Piotr Gibaszewski
więcej »