Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na styczeń 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 25.12.2017

 
 
 
 
 

Wizerunkiem rządu zawiaduje ascendent w znaku Raka, który do specjalnie medialnych nie należy. Ma to silne powiązanie z samą postacią Morawieckiego, który nie jest „dobrozmianowy”. To – wg nomenklatury skrajnej prawicy – bankster, członek elit, bogacz. Ciało obce w Prawie i Sprawiedliwości, nie zaś „nasza” Beatka (Szydło), która była swojska, ludowa, gotuje rosół, ma syna księdza. I choć znak Raka słaby nie jest, to jednak jego lękliwość, tendencje ucieczkowe, oraz skłonności do wycofywania się sprawiają, że jedną z głównych zasad panujących w tym rządzie będzie idea: „nie wychylać się”. Pomaga jednak korzystna pozycja Księżyca (władca ascendentu) w IV domu (naturalne władztwo) w Wadze, więc można liczyć na dobre chęci i autentyczny entuzjazm wielu ministrów, wraz z samym premierem. Dużym jednak problemem dla Księżyca jest jego twarda kwadratura z Saturnem, która symbolizuje bolesne ciosy, jakie ten delikatny wizerunek rządu będzie otrzymywać. Nie trzeba specjalnie dużo główkować, kim tenże Saturn dla rządu Morawieckiego będzie, no i że przebywa on na stałe na Nowogrodzkiej.

Mocnym, ale agresywnym, punktem horoskopu rządu jest silna obsada V domu, w którym rezydują w Skorpionie Mars i Jowisz. I choć kompetencyjnie obecny rząd nie rzuca na kolana, to nie oznacza, że grozi nam nuda. Wspomniana siła ognia i wody, plus potężna moc V domu, sprawia, że czekają nas widowiskowe batalie między różnymi ośrodkami władzy – ministrami obrony, spraw wewnętrznych i sprawiedliwości. Na łonie rządu dochodzić będzie do ostrych bojów między koteriami i frakcjami, za którymi stoją silni oligarchowie (Tadeusz Rydzyk, Grzegorz Bierecki), a także inne grupy (ziobryści, zakon PC, ośrodek prezydencki, smoleński lud Macierewicza). Opozycja Marsa z Uranem sprawia, że będzie zatem ostro, gorąco, wybuchowo i konfliktowo.

To wszystko, co było jednak do tej pory omówione, blednie przy widowiskowej obsadzie dwóch ważnych kątów horoskopu rządu – Medium Coeli, gdzie od strony IX domu rezyduje Neptun, oraz niezwykle dokładnej, zerowej koniunkcji Plutona z descendentem. Mamy zatem na zapleczu jeszcze „siłę wyższą”, czyli dwie planety pokoleniowe. MC – cele, działania, przyszłość, rozwój, ambicje, kierunki, dążenia, ambicje – w znaku Ryb, ma na wierzchołku Neptuna. Ryby na górze horoskopu raczej nie kojarzą się nam z ambitnym, zdecydowanym, bojowym i odważnym dążeniem do celu. Przeciwnie. Przynoszą typowe dla Ryb hamletowskie rozdarcie, lęki, dylematy i wątpliwości, uniesienia i upadki, marzenia, tęsknoty i bolesne rozczarowania. Ryby raczej kojarzymy z celami duchowymi, transcendentalnymi, mistycznymi. Nie bardzo to pasuje to urzędniczej machiny, jaką ma się chwalić rząd. No, ale rządzący Rybami, będący w swoim znaku Neptun na MC proces ten potęguje i zwielokrotnia. To fatalna zapowiedź dla tego, co czeka tę władzę. Przypominać to będzie dryfującego w mgłach Latającego Holendra, niż odważnie i sprawnie prowadzącego nas ku świetlistej przyszłości lidera postępu i nowoczesności. Coraz mocniej będzie się ujawniać marzycielskie, idealistyczne wizjonerstwo premiera Morawieckiego, które co chwilę będzie się zderzać z brutalną i twardą rzeczywistością horoskopu pozbawionego ziemi. To brnięcie i błądzenie sprawi, że rząd nie osiągnie swoich celów. Jednak Neptun w Rybach na MC może przysporzyć tej władzy zaciekłych wyznawców i wielbicieli, być może będzie to część tzw. obozu smoleńskiego, tzw. pisowski lud, który wprawdzie mocno rozczarowany dymisją uwielbianej przez nich premier Szydło, jednak twardo stanie po stronie nowego rządu. Ale nawet i w tym mocno ideowym i zaangażowanym obozie nastąpi rozprzężenie i zniechęcenie.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Walentynki to Święto Zakochanych

Każdego roku, dnia 14 lutego, w dniu Świętego Walentego obchodzone jest Święto Zakochanych. W tym dniu, by uczcić to święto, zakochani obdarowują się "walentynkami". Do tych prezentów należą przede wszystkim walentynkowe wierszyki, wiersze lub wyznania miłosne, niekiedy laurki i inne słodkie prezenty. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2018

Czy dzieło artysty może zmienić sytuację w kraju? Czy film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" wstrząśnie emocjami Polaków? Jak to wydarzenie artystyczne nakłada się na przeobrażenia i astrologiczne wpływy? O sytuacji w kraju, wyborach i nadciągającym kryzysie gospodarczym piszę w swojej prognozie na październik 2018. Zapraszam. Piotr Gibaszewski
więcej »