Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na listopad 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 02.11.2017

 
 
 
 
 

Co się stało, że nagle kobiety nabrały odwagi, by się podzielić swoimi wstydliwymi tajemnicami? W końcu każdy z nas słyszał podobne historie. „Coś” musiało stać się wyzwalaczem tego masowego ruchu. Odpowiedź tkwi w astrologii. Niemal dokładnie wtedy, gdy Jowisz wkroczył w znak Skorpiona, wybuchła afera z Weinsteinem. Ale dlaczego Jowisz i dlaczego Skorpion? W końcu Jowisza kojarzymy raczej z czymś pozytywnym, przyjemnym i dobrym. Jowisz w tradycji astrologii jest odpowiedzialny za rozwój, ekspansję, sukces i zaliczany jest do tzw. benefików, czyli planet dobroczynnych. Tu zaś jest mowa o rzeczach przykrych, wstydliwych i trudnych. Patologie związane z relacjami międzyludzkimi, seks, przemoc, mobbing to niemal klasyka znaku Skorpiona. Jowisz zaś nie tylko przynosi szczęście i sukcesy. Jego działanie w astrologii jest szersze. Odpowiada bowiem za ekspansję, wzrost, ochronę, postęp, przywileje i prawa. Każda planeta – nawet Jowisz – też może działać negatywnie, nieharmonijnie, toksycznie. W tym wypadku Jowisz – w zgodzie z własną naturą – rozkręcił, wzniecił, ujawnił, rozbudził skorpionowe procesy (przemoc, seks, władza i kontrola). Samo wydarzenie – choć dotyka bolesnych, trudnych i nieprzyjemnych tematów, ma jednak niezwykle pozytywne konsekwencje. Pozwoliło to licznym ofiarom przemocy (w tym również mężczyznom) na zjednoczenie się, ujawnienie swoich dramatów i tajemnic, wyjście z cienia, z hipokryzji. Wiele ofiar przemocy seksualnej czuje się samotne (samotni). Gdy zaś dzielimy się swoją traumą, uwalnia się z nas napięcie, toksyczny ból, poczucie bezradności. I wtedy okazuje się, że wszechpotężny Weinstein zaczyna się zachowywać jak dziecko specjalnej troski, które płacze w kąciku, bo ktoś na niego coś złego powiedział. Wszakże nie tylko kobiety zgłaszają przypadki molestowania. Coraz więcej mężczyzn przyznaje się do tego, że oni też byli molestowani.

Akcja #MeToo, choć jest mocno napompowana, narcystyczna i medialna, daje poszkodowanym przez przemoc seksualną szansę na wyrwanie się z syndromu ofiary. Zachęca molestowane i gwałcone osoby do dzielenia się swoimi traumami, pokonania bariery wstydu, poczucia winy. To także broń na wykorzystujących swoją pozycję i władzę psychopatów, którzy mogą od tej pory poczuć się mniej pewnie, mając świadomość, że zło, które czynią, może zostać ujawnione. Jowisz w Skorpionie wpuścił światło w mroczne rejony ludzkiej duszy. Tam gdzie zaś pojawia się światło, cień nie jest już tak straszny, tak bardzo toksyczny i destrukcyjny.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Refleksja na 2014 rok.

Rok 2013 był uznawany za przełomowy. Dla osób, które rozwijają się duchowo przełomowym jest każdy dzień. Ten, kto żyje w prawdzie powinien się często zmieniać ? miał głosić Konfucjusz. Istnieją różne przyczyny, za sprawą których można nieco przybliżyć sobie możliwości tego, jak ta zmiana może się potoczyć. Zawsze jednak w przypadku człowieka może ona wyglądać inaczej, niż się przypuszcza. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2018

Czy dzieło artysty może zmienić sytuację w kraju? Czy film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" wstrząśnie emocjami Polaków? Jak to wydarzenie artystyczne nakłada się na przeobrażenia i astrologiczne wpływy? O sytuacji w kraju, wyborach i nadciągającym kryzysie gospodarczym piszę w swojej prognozie na październik 2018. Zapraszam. Piotr Gibaszewski
więcej »